پی‌نما (کمیک استریپ) «زال و رودابه» از انتشارات موسسه خراسان رونمایی شد

1f4b75f0-a36d-41df-a515-f5dfb0f2a635پی نمای زال و رودابه که  با اقتباس روشن از داستان شاهنامه  حکیم فردوسی خلق شده است با حضور سید مصطفی حسینی نویسنده این اثر در حاشیه نمایشگاه کتاب پایتخت پس از بحث و بررسی کارشناسان و فعالان عرصه صنعت پی نما رونمایی شد.
به گزارش موسسه خراسان،آخرین اثر پی نمای منتشر شده توسط انتشارات خراسان با عنوان زال و رودابه با حضور کارشناسان صنعت پی نما در کشور در پایان همایش “هم اندیشی بررسی جایگاه کنونی و چشم انداز صنعت پی نما در ایران” رونمایی شد.
حسن مهدیان مدیر انتشارات فرهنگی خراسان نیز طی سخنانی اظهارداشت: تا کنون ۵ اثر پی نما با موضوع داستان‌های شاهنامه در موسسه خراسان منتشر شده و اینکه چاپ این ۵ اثر و  ۵ چاپ مجدد این آثار گویای آن است که این آثار با اقبال مواجه شده است.
16-5-7-152410zal-rudabe
وی افزود:برای صنعتی شدن پی نما در کشور دو مشکل کمبود نویسندگان حرفه ای  و شناخت جامعه برای فروش وجود دارد به طوری  که بعضا دیده می‌شود مخاطب تا پیش از باز کردن کتاب، محتوای کتاب جذبش نمی‌کند ولی با تورق آن علاقه مند می‌شود.سید مصطفی حسینی نویسنده و تصویرگر اثر زال و رودابه نیز با اشاره به اینکه برای رسیدن به سبک ایرانی اسلامی در عرصه پی نما نیازمند خلق و ارائه آثار زیادی هستیم گفت: آنچه باعث شد مانگاها به عنوان یک برند ژاپنی مطرح باشد تولید آثار زیاد طی مدت زمانی طولانی است بنابراین با کثرت تولید محصولات با کیفیت به طور قطع روز به روز به سبکی ایرانی تردست خواهیم یافت. این کارشناس عرصه پی نما افزود: فعالان عرصه رسانه و صنعت پی نما به غرفه انتشارات خراسان دعوت شدند تا زمینه همکاری‌ها در زمینه خلق آثار کیفی را مورد بررسی قرار دهند.

 

 

 

 

مطالب مرتبط: 

۱- کانال تلگرام سایت پی نما ایران

۲- تیزر کتاب پی‌نمای زال و رودابه در آپارات

One thought on “پی‌نما (کمیک استریپ) «زال و رودابه» از انتشارات موسسه خراسان رونمایی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *