مرد عنکبوتی توسط بخش مفهوم‌سازی مانگای شرکت Tamashii Nation به سامورایی تبدیل می‌شود

طی چند سال‌ گذشته مجموعه‌های مفهوم‌سازی فیلم[۱] شرکت Tamashii Nation برای مجموعه جنگ‌های ستاره‌ای با استقبال شدید مخاطبان در فروشگاه‌ها مواجه و به یکی از کمیاب‌ترین قسمت‌ها در میان مجموعه‌داران تبدیل شد.

1تفاسیر جسورانه تاماشی، این برند را به دوره الهامات خاص آن برگرداند و اسباب‌بازی‌های بی‌نظیر جنگ‌های ستاره‌ای را برای ما به ارمغان آورد، به هر حال فروش جنگ‌های ستاره‌ای اصلی همواره معیار خواهد بود. اکنون این شرکت ژاپنی کمیک‌ها را بررسی می‌کند و قهرمانانی مشابه مرد عنکبوتی در عصر فئودالیته را زیر ذره‌بین قرار می‌دهد.

طراحی شخصیت جنگ‌های ستاره‌ای طرح موفق و مهمی بود که مرهون تلاش تاکایوکی تاکی‌یا بود. این فرد سرپرست ایده‌پردازی مجموعه‌ها بود. او دوباره به بخش مفهوم‌سازی مانگا بازگشت ولی در آنجا کارهایی با قالب مرد عنکبوتی وجود دارد که نسبت به طرح‌های تأثیرگذار گذشته کامل نیست. این بدان معنا نیست که این کار تأثیرگذار نبوده اما به اندازه‌ی سربازان طوفان[۲] یا پدر تاریکی[۳] با زمان خود هماهنگ نشده است.

نمی‌توانم دقیقاً المان خاصی نام ببرم که این حس بد را از مرد عنکبوتیِ سامورائی منتقل می‌کند، اما این نکته مطمئناً امتیازی برای این طرح محسوب نمی‌شود. به کار بردن این همه خط در ماسک اُنی آن را زیادی شلوغ کرده و بیشتر به نقاب عجیب بازیکن بیسبال شبیه است تا چیزی که سامورائی به کار می‌برد. می‌دانم عنکبوتیِ محبوب آبی و قرمز امتحانش را پس داده با این حال شاید برای مثال آن را برای زیبایی‌شناسی بصری بهتر ساخته‌اند تا حس آشنایی ایجاد کند. در نهایت می‌توانید با استفاده از عناصر ساده دراماتیک، روی سبک و ساختمان سلاح تمرکز نموده و این تارهای درهم‌تنیده را یک به یک بررسی کنید.

2مرد عنکبوتی با دو سلاح ظاهر می‌شود، دست‌ها (با قدرت شلیک تار) و تله‌ی چسبنده و خطی. اینجا [هم] هیچ خبری از بندهای فراوان دیوانه کننده نیست اما تاماشی، مرد عنکبوتی را قدری در وضعیت‌های خنده‌دار قرار می‌دهد. او قصد دارد پیش از آنکه محصولات بعدی مفهوم‌سازی مانگا تولید شود صرفاً با جنگ‌های ستاره‌ای کلنجار برود. و نیز با در نظر گرفتن شخصیت‌های مارول که تاماشی تا کنون منتشر کرده، نهایتاً تولید نسخه‌ای از مرد آهنی و هالک برایش غیرممکن نخواهد بود.

البته [هنوز] هیچ چیز تأیید و برنامه‌ریزی نشده ولی می‌توان امید داشت تاکایوکی تاکی‌یا برای داستان بعدی چیز جالبی در چنته داشته باشد.

مرد عنکبوتی مفهوم‌سازی مانگا، ماه آگوست جاری احتمالا توسط شرکت امریکایی عرضه و از نزدیک در دسترس خواهد بود. سری مفهومی‌سازی جنگ‌های ستاره‌ای با قیمت حدودی ۹۰ دلار در اینجا عرضه می‌شود بنابراین انتظار پرداخت مبلغی اضافه بر آن را داشته باشید.

منبع: comicsalliance.com

 

[۱] Movie Realization

[۲] Stormtroopers

[۳] Darth Vader: Dark Father

مطالب مرتبط: 

۱- کانال تلگرام سایت پی نما ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *