معرفی قهرمانان ایرانی ،برای مقابله با تهاجم فرهنگی

حسن مهدیان مدیر انتشارات موسسه فرهنگی هنری خراسان به بهانه آغاز به کار نمایشگاه نوشت افزارهای ایرانی اسلامی مطرح کرد: 
 هجمه های فرهنگی تمامی ندارد. دشمن هر روز به یک اهرم ووسیله جدید متوسل می شود تا بلکه فرهنگ ما را دستخوش تغییراتی کند که مورد نظر خودش است اما ما برای هر حرکت دشمن ، واکنشی منطقی داریم . چند سال پیش ، کارشناسان فرهنگی هشدار دادند که نوشت افزار هایی که در کشور و در میان فرزندان ما رواج پیدا کرده ، هیچ سنخیتی با فرهنگ ایرانی – اسلامی ما ندارد . همین امر  بهانه ای شد تا در انتشارات موسسه فرهنگی هنری خراسان ،نسبت به این هشدار واکنش نشان دهیم. پیش از این داستان های شاهنامه  را به صورت کتاب منتشر کرده بودیم .مدیران موسسه هم به این نتیجه رسیدندکه باید به  این عرصه ورود کنیم وعلاوه بر انتشار داستان های ایرانی –اسلامی ، در زمینه تولید نوشت افزار ایرانی-  اسلامی اقدام کنیم.
46749674_40736923ffcca
” شهر چاپ” به عنوان یکی از پیشرفته ترین چاپخانه های کشور ، دارای این امکان است که در این زمینه نسبت به انتشار محصولات چاپی مثل دفتر اقدام کند و باتوجه به حضور نیروهای متعهد و همچنین مخاطبان فکور ، تولید کالاهای فرهنگی و نوشت افزار در دستور کار قرا رگرفت.کارشناسان و طراحان موسسه با بهره گیری از داستان های شاهنامه ،بیش از ۶۰مدل شخصیت و طرح را در دستور کار قرار دادند ودو ماه روی آن کار کردند و طرح شخصیت هایی چون رستم، سهراب ،آرش کمانگیر، کاوه آهنگر، سیاوش ، تهمینه ، رودابه ،افراسیاب،دستان،اولاد و اسفندیار را آماده کردند و ماهم در نخستین گام، با انتشار این طرح ها بر روی محصولاتی چون دفتر ، کیف،جامدادی ،دفتر یادداشت و برچسب ، در چهارمین نمایشگاه نوشت افزارهای ایرانی – اسلامی شرکت کردیم. در این حوزه مشکلات بسیاری وجود دارد امامهمترین مشکل ، این است که با وجود امکان عرضه برای تولید و هنرمندان خوبی که وجوددارند، متاسفانه فضای رقابت برای عرضه آثار ایرانی اسلامی ، به نفع این شخصیت ها نیست  وهنوز بسیاری از شخصیت های خارجی در تولیدات نوشت افزار ، پیشتازند.برای ایجاد ابزاری مناسب ،باید این تولیدات به جامعه و مصرف کنندگان معرفی شوند و نهادهای فرهنگ ساز ورسانه ها در معرفی این کالاها ، نقش بسیاری دارند.ضمن این که بایداقداماتی در جهت محبوب سازی این شخصیت هاانجام دهیم.
IMG10441813
برای این گونه تولیدات ، فقط نباید به تولید دفتر یا کیف ،اکتفا کرد .بازی های رایانه ای ،انتشار رمان ، داستان ، پویانمایی و سایر فعالیت های جنبی می تواند کمک شایانی داشته باشد. ما سعی کردیم تا محصولات خود را با کیفیتی مناسب ارائه کنیم تا به صورت یک برند ، در بازار رقابتی با محصولات خارجی  و حتی سایر برند های داخلی ، حرفی برای گفتن داشته باشیم.اگرچه هنوز  در ابتدای راه هستیم اما ضرورت این حضور رااحساس کردیم و سعی داریم تا این مسیر را با دقت بیشتر و به صورت جدی ادامه دهیم و دنبال کنیم و با توجه به طراحی هایی که بر پایه ایرانی – اسلامی انجام دادیم ،امید داریم تا استقبال خوبی از نوشت افزارهای “آفتاب” صورت بگیرد. چهارمین نمایشگاه نوشت افزار های ایرانی- اسلامی فرصت مناسبی است برای این که خود را به مخاطبان مان معرفی کنیم و مطمئن هستیم که مخاطب ایرانی ما را حمایت خواهد کرد.
IMG10441737
 

مطالب مرتبط:

۱- کانال تلگرام سایت پی نما ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *