معرفی کاراکتر کاپیتان آمریکا، استیون راجرز

Captain-America-Free-Download-PNGمشخصات کاپیتان آمریکا

زندگی‌نامه

نام کامل                  استیون گرانت راجرز

نام مستعار              خانه به دوش، کاپیتان

نام مخفف                استیو                                                                                     

محل تولد                  –

اولین حضور              داستان‌های مصور کاپیتان آمریکا شماره ۱ (ماه مارس سال ۱۹۴۱ میلادی)

ناشر                        مارول کمیکز

مشخصات ظاهری

جنسیت                    مرد

نژاد                           انسان

قد                            شش فوت و دو اینچ معادل ۱۸۸ سانتی‌متر

وزن                          ۲۴۰ پوند معادل ۱۰۸ کیلوگرم

رنگ چشم                 آبی

رنگ مو                      بور

شغل                        مبارزه با جرایم، سابقاً هنرمند مستقل

محل اقامت                شهر نیویورک

بستگان                     ژوزف (پدر، مرحوم)، سارا (مادر،‌ مرحوم)

معرفی و تاریخچه

در تاریخچه‌ی مارول یونیورس، استیون راجرز در سال‌های ابتدایی دهه‌ی ۱۹۴۰ میلادی و پیش از ورود آمریکا به جنگ جهانی دوم، به عنوان یک دانشجوی هنرهای زیبا با تخصص تصویرگری معرفی شده ‌است. با ظهور رایش سوم او به اندازه‌ای به هم ریخت که برای حضور در جنگ ثبت‌نام کرد؛ اما به دلیل شرایط بد جسمانی رد شد. اما یک افسر ارتش  که در جستجوی افراد آزمایشی برای یک پروژه‌ی تحقیقاتی به کلی سری -دفاعی بود  به صورت کاملاً تصادفی به راجرز راه جایگزینی برای خدمت به کشورش پیشنهاد کرد.  هدف این آزمایش تولد دوباره بود. این پروژه شامل توسعه‌ی ابزاری برای خلق سربازان قوی‌ هیکل‌تر بوده و راجرز برای انجام آن ایده‌آل به نظر می‌رسید.

Steven_Rogers_Earth-199999_from_Captain_America_The_First_Avenger_001

راجرز برای داوطلب شدن در این تحقیق ابراز تمایل کرده و بعد از یک دوره‌ی آموزشی بسیار سخت آمادگی جسمانی و نظامی، به عنوان اولین نمونه‌ی آزمایشی انسانی انتخاب شد. او از ترکیبی شیمیایی به نام سرم ابرسرباز، که توسط دانشمندی به نام دکتر امیل ارسکاین (با نام رمزی «دکتر راین‌اشتاین») ساخته شده‌بود، به صورت تزریقی و خوراکی استفاده‌کرد. سپس در معرض تابش میزان کنترل‌شده‌ای از اشعه‌ی «ویتا-ریز»، که باعث فعال‌سازی و پایدار شدن مواد شیمیایی در بدنش می‌شد، قرار گرفت. علی‌رغم دشواری فیزیکی، این فرآیند با موفقیت ساختار بدنی او را با بهبود فوق‌العاده‌ی ساختار عضلانی و واکنش‌های بدن، از ضعف نسبی به بیشینه‌ی بازده انسانی رسانید.

captainamericapostserum-e1440722643753

متأسفانه در لحظه‌ی پیروزی، یک جاسوس نازی خود را نشان داده و ارسکاین را مورد هدف قرار می‌دهد و می‌کشد. به دلیل این که دانشمند فوق قسمت‌های حساس فرمول ابرسرباز را به ذهن سپرده بود، با کشته شدن وی‌ ساخت نمونه‌های جدید از آن ناممکن بود. راجرز، جاسوس را به تلافی این عمل کشته و قسم می‌خورد که با دشمنان آمریکا مقابله کند. در همین زمان، دولت آمریکا تصمیم گرفت تا حداکثر استفاده را از تنها ابرسرباز خود ببرد؛ و در نهایت او را ابرقهرمانی کرد که به عنوان مأمور ضدجاسوسی و نمادی تبلیغاتی برای مقابله با رییس عملیات تروریستی آلمان نازی (به نام جمجمه‌ی سرخ)، خدمت می‌کرد. تا آن زمان، به راجرز لباسی با طراحی ملهم از پرچم آمریکا، سپر فولادی ضدگلوله، یک اسلحه‌ی کمری شخصی و نام کاپیتان آمریکا داده شده‌ بود. علاوه بر این، به او هویتی مستعار در قالب یک سرجوخه‌ی پیاده‌نظام در پایگاه له‌های ویرجینیا اعطا شد؛ که در آنجا با نوجوان اردوگاه به نام جیمز بوکانان (باکی) بارنز آشنا می‌شود و پیوند دوستی برقرار می‌کند.

2

mWpIFuahjnk88REJ82XHxVgیک شب بارنز به صورت تصادفی در مورد هویت دوگانه‌ی راجرز مطلع شده و مطرح می‌کند که تنها در صورت همراهی او این راز را مخفی نگاه می‌دارد. راجرز موافقت کرده و بارنز را به شکل مناسبی آموزش می‌دهد. او علاوه بر این با رییس‌جمهور فرانکلین دی روزولت هم ملاقات می‌کند؛ که به او سپر تازه‌ای – ساخته شده با آلیاژی تصادفی از آهن، ویبرانیوم و یک واکنشگر ناشناخته – هدیه می‌دهد. این آلیاژ غیرقابل تخریب است،‌ اما با این حال سپر فوق برای استفاده به عنوان یک سلاح دایروی شکل (که می‌شد آن را به شکل زاویه‌دار پرتاب نمود تا به سمت پرتاب‌کننده برگردد) به اندازه‌ی کافی سبک بود. در بسیاری از داستان‌ها به دلیل خطای نویسنده، جنس سپر به عنوان آلیاژی از آدامانتیوم و ویبرانیوم معرفی شده‌است. این سلاح چنان مؤثر افتاد که اسلحه‌ی کمری کنار گذاشته‌شد.

 

در طول جنگ جهانی دوم، کاپیتان آمریکا و باکی هم به صورت مجزا و هم به عنوان اعضای تیم ابرقهرمانان – که با نام‌های دسته‌ی همیشه برندگان (در داستان‌های مصور دهه‌ی ۱۹۴۰ میلادی) و مهاجمین (آغاز از داستان‌های مصور دهه‌ی ۱۹۷۰) خوانده می‌شدند – با تهدیدات نازی‌ها جنگیدند.
راجرز اولین کسی نبود که ترکیب ابرسرباز بر روی او امتحان شده‌ است. سال‌ها بعد معلوم شد زمانی که راجرز در حال ارزیابی بوده، تعدادی از اعضای نظامی این پروژه احساس کرده‌اند که یک غیرسرباز نامزد مناسبی برای این کار نبوده و به صورت مخفیانه ترکیب کامل نشده‌ی ارسکاین را به جای راجرز به کلینتون مک‌اینتایر داده‌اند. هرچند که این کار باعث دیوانگی شدید مک‌اینتایر شده و او در نهایت پس از تسلیم در سردخانه جاسازی شد. سازمان خلاف‌کار ای آی ام بعدها مک‌اینتایر را به عنوان یک پروتوسید آدمکش احیا کرد. (گزارش سالانه‌ی کاپیتان آمریکا، سال ۲۰۰۰ میلادی)
نسخه‌ی دومی از ترکیب هم به آیزیا بردلی – تنها کسی که از بین یک گروه سربازان آفریقایی-آمریکایی تحت آزمایش‌های راین‌اشتاین و ارتش در سال ۱۹۴۲ میلادی زنده ماند – داده شد. بردلی پس از کشته شدن دو بازمانده‌ی آخر گروهش، لباس تهیه شده برای راجرز را دزدیده و آن را در یک عملیات انتحاری برای نابود کردن طرح ابرسرباز نازی در یک پایگاه تجمع آلمانی‌ها بر تن کرد.

بردلی دستگیر شد؛ اما سرانجام نجات یافته و در دادگاه نظامی محاکمه‌ شد. او پیش از آنکه توسط رییس‌جمهور آیزنهاور بخشیده‌شود، زندان را در لیون‌ورث به مدت هفده سال تحمل کرد. اثرات بلندمدت ترکیب شیمیایی، بردلی را در زمان آزادیش به یک غول درشت‌اندام بی‌آزار با قدرت ذهنی یک کودک هفت‌ساله بدل ساخته‌بود. راجرز تا چند دهه بعد اطلاعی در مورد بردلی نداشت (حقیقت: سرخ، سفید و سیاه، اثر سال ۲۰۰۳). مشخص شده که یکی از اعضای گروه مهاجمین جوان به نام پاتریوت، نوه‌ی آیزیا بردلی بوده و توانایی‌های او را از طریق تزریق خون به ارث برده ‌است.بر اساس پرونده‌های موجود در برنامه‌ی سلاح‌های افزوده – که یک سازمان دولتی مخفی برای خلق ابرانسان‌ها به منظور مبارزه و نهایتاً منقرض کردن میوتانت‌ها است – راجرز «سلاح ۱»، یعنی نسل اول سلاح‌های زنده به شمار می‌رود. پس از ناپدید شدن او، تلاش‌های بعدی برنامه‌ی سلاح‌های افزوده با آزمایش بر روی حیوانات، اقلیت‌های نژادی، مجرمین و سرانجام میوتانت‌ها با هدف خلق سلاح نهایی ادامه یافت. این تلاش‌ها منجر به نتایجی از جمله ولورین، دِدپول و فانتومکس شده‌است (ایکس من جدید شماره ۱۴۵، اکتبر ۲۰۰۳).

 

قدرت‌های کاپیتان آمریکا

Captain-America-PNG-Imageسرم ابرسرباز تمامی عملکردهای بدن راجرز را تا حداکثر پتانسیل توانایی‌های انسان تشدید کرده و بهبود بخشید. دکتر راین‌اشتاین این پتانسیل را به صورت «گام بعدی در تکامل انسان» و در عین حال کاملاً انسان باقی ماندن شرح داده‌است.

فیزیولوژی بهبودیافته به صورت مصنوعی

راجرز هیچ قدرت فرا انسانی ندارد. با این حال در نتیجه‌ی سرم ابرسرباز، او از یک مرد جوان نحیف به نمونه‌ای کامل از رشدیافتگی و آمادگی جسمانی انسان بدل شد. او تا سرحد توانایی یک انسان بدون در نظر گرفته شدن به عنوان ابرانسان، باهوش، قوی، سریع، فرز و دیرپا است. او سبک زندگی کلی سالمی شامل رژیم تمرینی مرتب و تغذیه‌ی متعادل را رعایت می‌کند.

 

بیشینه‌ی قدرت انسانی

قدرت فیزیکی راجرز تا سر حد پتانسیل انسانی افزایش یافته‌است. در نتیجه قدرت او بیشترین حدی است که یک انسان بدون طبقه‌بندی به عنوان ابرانسان می‌تواند به آن دست یابد. کاپیتان آمریکا در حال تمرین پرس سینه با وزنه‌ی ۵۰۰ کیلوگرمی (معادل ۱۱۰۰ پوند)‌ دیده شده، که با سطح قدرتش سازگار است. زیرا پرس سینه ساده‌تر از حرکت بالا کشیدن وزنه در تمرینات نظامی است. او می‌تواند با یک حرکت دستبند‌های فولادی و زنجیر را پاره کرده و همچنین قادر به شکستن دیوارهای چوبی و درهای فولادی با یک ضربه است.


بیشینه‌ی سرعت انسانی

او می‌تواند با سرعتی معادل سی مایل در ساعت (برابر ۴۸ کیلومتر بر ساعت) بدود. راجرز در برخی موقعیت‌های ضروری مسافت یک مایل را در زمان اندکی بیش از یک دقیقه دویده، که سرعتش با یک حساب سرانگشتی اندکی کمتر از ۶۰ مایل بر ساعت بوده‌است.

 maxresdefault

بیشینه‌ی استقامت انسانی

بدن راجرز ساخت مواد شیمیایی تولید کننده‌ی خستگی را در ماهیچه‌های او محدود می‌کند. این فرآیند به او استقامت و حجم ریه‌ی فوق‌العاده‌ای عطا می‌کند. او می‌تواند بدون نشان دادن هر گونه نشانه‌ی خستگی، با بیشینه‌ی ظرفیت و بدون استراحت به مدت یک ساعت و نیم به خود فشار آورد.

بیشینه‌ی چابکی انسانی

چابکی او بیش از برندگان مدال طلای المپیک است. او می‌تواند بدن خود را با تعادل، انعطاف‌پذیری و چالاکی کنترل کند. علاوه‌براین، او توان پرشی به طول ۵۰ یارد در یک جهش و ارتفاع ۲۰ فوت به صورت درجا و بدون استارت اولیه را داراست.

 

بیشینه‌ی واکنش‌های انسانی

واکنش‌های راجرز تا سرحد توانایی‌های ابرانسان رسیده‌است. سرعت واکنش او ۲۰ کیلومتر بر ساعت است؛ که او را به جاخالی دادن در برابر شلیک تفنگ، حتی در فواصل نزدیک و از طرف چند تیرانداز به صورت هم‌زمان، قادر می‌سازد.

 

بیشینه‌ی دوام انسانی

استخوان‌ها و ماهیچه‌های او تا سر حد پتانسیل یک انسان، چگال‌تر و سخت‌تر از حد معمول هستند. این موضوع او را بسیار مقاوم‌تر از یک انسان عادی می‌نماید. حد مداومت او تا جایی است که اگر شخصی با یک تکه چوب کلفت او را کتک بزند، چوب بالاخره شکسته ولی راجرز کوچک‌ترین نشانه‌ای از ناراحتی نشان نمی‌دهد. این سطح از دوام دلیل زنده‌ماندن او در برابر شیوه‌های بسیار شدید شکنجه در دوران کاری‌اش بوده‌است.

بیشینه‌ی التیام انسانی

سرعت و بازده التیام راجرز در بالاترین سطح پتانسیل انسانی قرار دارد. بنابراین او سریع‌تر از اغلب انسان‌ها بهبود می‌یابد. گلبول‌های سفید (دبلیو بی سی) و اس اس اس در بدن او برای مبارزه با هر نوع میکروب، جسم خارجی و… بسیار قوی هستند. بنابراین او بسیار سالم بوده و نسبت به اغلب واگیری‌ها، بیماری‌ها و نابسامانی‌ها مصون است.

بیشینه‌ی قدرت ذهنی انسانی

عملکرد ذهنی راجرز به میزان وسیعی گسترش یافته و ذهن او را قادر ساخته تا در بالاترین بازده و سرعت ممکن کار کند. یک عرصه‌ی مهم بروز این توانایی در نبوغ تاکتیکی،‌ یعنی توانایی تحلیل چند جریان اطلاعاتی به شکل هم‌زمان (مثلاً ارزیابی تهدیدات) و پاسخ‌گویی سریع به تاکتیک‌های متغیر، است. علاوه بر این راجرز از حافظه‌ای شفاف برخوردار است؛ به این معنی که او هیچ‌گاه چیزی را فراموش نکرده و یادآوری او کامل است. این امر او را قادر می‌سازد که همه‌ی تاکتیک‌های نظامی را به یاد آورده و در هر موقعیت آنها را به کار گیرد.

 

بیشینه‌ی حواس انسانی

حواس بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی و لامسه‌ی راجرز در بالاترین محدوده‌ی پتانسیل‌های انسانی قرار دارند. او یک بار گفته که دلیل توانایی او در جاخالی دادن از روبروی گلوله‌ها، سرعت بالاتر دید او نسبت به آنها می‌باشد.

 

بیشینه‌ی عمر انسانی

به دلیل سلول‌های فوق‌العاده سالم، اس اس اس روند پیر شدن راجرز را به شدت کند می‌کند. سرسی یک بار اعلام کرده که به همین دلیل راجرز می‌تواند جوانی خود را تا زمان نامحدودی حفظ کند. این گفته همچنین شامل آیزیا بردلی و جوزیا ایکس هم می‌شود.

 

توانایی‌ها

 

استاد هنرهای رزمی

راجرز یک استاد مبارزه‌های تن به تن بوده و در چندین هنر رزمی مهارت دارد. آموزش او ابتدا در بحبوحه‌ی جنگ جهانی دوم و زیر نظر اساتید مبارزه رکس اپل‌گیت و ویلیام فیربیرن، که زمینه‌ی تخصصی آنها به ترتیب هنرهای رزمی اروپایی و چینی بوده، صورت پذیرفت.
در شرایطی که بخش عمده‌ی مهارت‌های مربیان برای آموزش نیروهای متحدین ساده‌سازی شده‌بود، احتمال دارد که این مربیان راجرز را با تکنیک‌های پیچیده‌تری آموزش داده‌باشند. زیرا بدن او قبل از شروع آموزش‌ها برای آنها آماده شده و بخش بزرگی از دانش مبارزه‌ی او (شامل تکنیک‌هایش بر پایه‌ی ژیمناستیک) پیش از بیدارشدن توسط انتقام‌گیران کسب شده‌بود. در نتیجه‌ی این آموزش‌ها، راجرز در ورزش‌های بوکس، جودو، جوجیتسو، شمشیرزنی سنتی و ووشو مهارت‌های فراوانی دارد. علاوه بر این، امکان دارد که او برای رشته‌های بیشتری در زمان حاضر، بعد از کشف شدن به دست انتقام‌گیران و در حال کار برای اس اچ آی یی ال دی، آموزش دیده‌باشد؛ اما به هر حال این موضوع تا کنون اثبات نشده‌است. او تمامی تکنیک‌های هنرهای رزمی را از مبارزه‌ی فیزیکی تن به تن  به خدمت گرفته‌است. راجرز یکی از بهترین رزمی‌کارانی است که زمین تا کنون به خود دیده‌است.

 

استاد مبارزه با سپر

Captain_America_TWS-flying_air_kickسال‌های متمادی آموزش دیدن و تجربه‌ی استفاده از سپر منحصر بفرد در کنار قابلیت‌های فیزیکی، به او توانایی‌های اعجاب‌برانگیزی در به کار گیری این ابزار داده‌است. سوای حمله به دشمن‌ها و سد کردن حملات آنها، راجرز قادر است که سپر را دقیقاً به نقطه‌ی هدف پرتاب کند. او می‌تواند هدف‌های متعددی را با یک پرتاب و با استفاده از کمانه کردن مورد اصابت قرار دهد. راجرز حتی می‌تواند به اثر برگشت شبه بومرنگ نیز دست یابد؛ که به او امکان هدف قرار دادن دشمنان از پشت و یا در اختیار گرفتن مجدد سپر بدون وجود سطحی برای کمانه کردن را می‌دهد.

 

استاد راهکار و راهبرد

او یک متخصص موفق راهبرد است. او به شکل گسترده به عنوان یکی از – اگر نه تنها – متخصصین راهکار در جهان (چه در میدان جنگ و چه بیرون از آن) مطرح شده‌است. او قادر به ارائه‌ی راهکارهای نبرد بوده و حس درخشان او در انتخاب راهکارها، امکان تغییر هر راهبردی را برای تطابق با نیازهای متغیر هر موقعیت به راجرز می‌دهد.

 

نیروی عملیاتی پیشرفته‌ی نظامی

راجرز مهارت‌های بالایی در همه‌ی بخش‌های نیروهای نظامی دارا می‌باشد. این بخش‌ها شامل جمع‌آوری اطلاعات، هنرهای فرار، قتل، تخریب، راهکارهای زنده‌ماندن، شکار، شنا، کوهنوردی، رژه و تمرین مانور، نقشه کشی، نقشه خوانی، رمزگشایی از پیام‌های رمزی و سایر انواع پیام‌های مخفی، خواندن و ایجاد علایم روی چوب و سایر زبان‌های رمز، استتار، بازجویی، رایانه‌ها، مواد منفجره، سیستم‌های ارتباطی و مخابراتی، وسایل نقلیه و وسایل الکترونیکی مورد استفاده در نیروهای نظامی هستند.

 

استاد آکروبات

سال‌های متمادی تمرین و تجربه از او یک استاد حرکات آکروباتیک، ژیمناست و بندباز ساخته‌است.

 

طبع سرکش

راجرز یک شخصیت با طبعی بسیار سرکش است. او قادر است که بر اغلب حالات وسوسه فائق آمده و در برابر اثرات درد شدید، مواد مخدر و سم‌های مختلف در حدی عالی مقاومت کند. راجرز میرا بودن خود را پذیرفته و حاضر نیست که آزادی هیچ موجود صاحب احساسی را از او بگیرد. در اثنای جنگ همیشگی، او جام نامیرایی را به دلیل آن که وجود آن را خطرناک می‌دانست – و در عین مزایای فراوان قدرت آن – از بین برد. راجرز همچنین قادر به مقاومت در برابر تمامی اشکال کنترل ذهن بوده و تنها اشخاصی با بالاترین میزان اراده قادرند تا او را به خدمت بگیرند.

 

هنرمند طراح حرفه‌ای

راجرز مهارت‌های هنری بزرگی دارد، که در کودکی آنها را توسعه داده‌است. او اغلب به عنوان یک هنرمند طراح و تصویرگر مستقل کار کرده و حتی یک بار هنرش را در اختیار اداره‌ی پلیس شهر نیویورک قرار داد. راجرز از طراحی کردن لذت برده و در اوقات فراغت خود این هنر را ادامه می‌دهد.

 

استاد نشانه‌گیری

راجرز می‌تواند اغلب سلاح‌های پرتابی را با دقت بسیار بالا شلیک کرده و مهارت بسیاری در استفاده از سلاح‌های گرم دارد؛ هرچند که ترجیح می‌دهد از این سلاح‌ها استفاده نکند.

 

مهارت در کار با سلاح

او نوعاً سلاحی به جز سپرش به همراه ندارد. اما در موقعیت‌های بحرانی برای تضمین پیروزی از سلاح‌های اضافی با مهارت استفاده می‌کند. او در استفاده از شمشیر، خنجر، چاقوهای پران، دیلم، چوب‌دستی، تونفا، تبر، گرز، چماق و حتی سلاح‌های گرم بسیار ماهر است.

 

چندزبانه

راجرز زبان‌های انگلیسی، آلمانی، روسی، ژاپنی و تا حدی ایتالیایی را با روانی صحبت می‌کند. همچنین او ممکن است به زبان‌های دیگر نیز تسلط داشته‌باشد.

 

استاد در رانندگی وسایل نقلیه

او در راندن خودروها، موتورسیکلت‌ها، کامیون‌ها، هواپیماهای جت، تانکر، بالگرد، قایق موتوری، زیردریایی و برخی از انواع قطار و وسایل خدماتی ماهر است.

 

تجهیزات


captainamerica_heroلباس

لباس ضدآتش کاپیتان آمریکا مشتمل بر زره تمام بدن کولار و یک پیراهن از زره زنجیره‌ای ساخته شده از آلیاژ سبک‌وزن «دورالومین» است.

 

کمربند ابزار

کاپیتان آمریکا اغلب یک کمربند ابزار حاوی تجهیزات مربوط به مأموریت خود را بر تن می‌کرد (قبلاً: آیندتی‌کارد انتقام‌جویان). او همچنین در زمان تحمل از کار افتادگی سرم ابرسرباز، برای مدت کوتاهی یک اسکلت خارجی – که به صورت ویژه توسط مرد آهنی و هنک پیم طراحی شده‌بود – را بر تن کرد.

 

سلاح‌ها

سپر کاپیتان آمریکا

سپر کاپیتان آمریکا سلاح اصلی، و معمولاً تنها سلاح او، بوده‌است. این سپر یک صفحه‌ی مدور کاو با قطری در حدود ۵/۲ فوت، وزن ۱۲ پوند و ساخته شده از آلیاژ ویبرانیوم-فولاد، که هیچ گاه نسخه‌ی دومی از آن ساخته نشد،‌ بوده‌است. سپر فوق توسط مهندس مواد آمریکایی دکتر مایرون مک‌لین، که در بحبوحه‌ی جنگ جهانی دوم طرف قرارداد دولت آمریکا برای ساختن آلایه‌ای غیرقابل‌ نفوذ جهت استفاده در تانک‌ها بود، قالب‌گیری شد. در هنگام آزمایش‌ها، مک‌لین ویبرانیوم را با یک آلایه‌ی فولادی که در حال کار کردن بر روی آن بود، ترکیب کرده و به آن واکنشگر ناشناخته‌ای افزود؛ که باعث ایجاد سپر مدور شد. مک‌لین به دلیل ناتوانی در تشخیص عامل ناشناخته‌ای که باعث ساخت این آلایه شده، از تکرار مجدد این فرآیند ناتوان بود. با این حال، تلاش‌ها برای مهندسی معکوس ترکیب سپر باعث توسعه‌ی آدامانتیوم شد. سپر چندین ماه بعد از شروع فعالیت کاپیتان آمریکا توسط دولت به او تحویل شد.
این سپر مشخصات آیرودینامیکی بسیار عالی‌ای دارد: سپر فوق امکان سر خوردن در هوا را با کمینه‌ی مقاومت باد و انحراف از مسیر دارا بود. مقاومت کلی عالی به همراه سختی متمرکز آن، امکان انعکاس از اشیاء را با کمینه‌ی میزان افت تکانه‌ی زاویه‌ای میسر می‌کرد. سپر فوق عملاً غیرقابل تخریب بود؛ زیرا نسبت به نفوذ، شرایط شدید دمایی و تمام طیف الکترومغناطیسی تشعشع مقاوم بود. تنها راه آسیب رساندن به آن، تأثیر بر روی پیوندهای مولکولی‌اش با اعمال حرارت بوده‌است.

 

فیلم‌های کاپیتان آمریکا

انتقام‌جویان: جنگ بی‌پایان – بخش اول (سال ۲۰۱۸ میلادی)
کریس اوانز در نقش کاپیتان آمریکا بازی می‌کند.
وضعیت: برنامه‌ریزی شده

 

کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (سال ۲۰۱۶)
کریس اوانز در نقش کاپیتان آمریکا بازی می‌کند.
در ادامه‌ی وقایع فیلم دوران آلترون، فرمانروایی کل جهان قانونی را برای سامان‌دهی تمامی فعالیت‌های ابرانسانی تصویب می‌کند. این موضوع باعث ایجاد اختلاف نظر بین انتقام‌جویان شده و به انشقاق هواداران مرد آهنی و کاپیتان آمریکا می‌انجامد. در نتیجه‌ی این تقسیم، نبردی حماسی بین دوستان سابق در می‌گیرد.

 Captain-America3

انتقام‌جویان: دوران آلترون (سال ۲۰۱۵)
کریس اوانز در نقش کاپیتان آمریکا بازی می‌کند.
هم زمان با تلاش تونی استارک برای راه‌اندازی سریع یک برنامه‌ی مسکوت مانده‌ی حفظ صلح، وقایع به شکل بدی پیش رفته و بزرگ‌ترین قهرمانان زمین به آزمونی نهایی که سرنوشت کره‌ی زمین را تعیین می‌کند، کشانده می‌شوند. با ظهور آلترون تبه‌کار، وظیفه‌ی متوقف کردن اجرای برنامه‌های وحشتناک او نیز به عهده‌ی انتقام‌جویان می‌افتد. اتحادهای نه چندان ساده و اعمال غیرمنتظره، خیلی زود مسیر را برای یک ماجراجویی بزرگ حماسی و یگانه هموار می‌سازند.

 rsz_1international-avengers-age-of-ultron-poster-700x989

کاپیتان آمریکا: سرباز زمستانی (سال ۲۰۱۴)
کریس اوانز در نقش کاپیتان آمریکا بازی می‌کند.
استیو راجرز (کاپیتان آمریکا) بعد از وقایع عظیم رخ داده با انتقام‌جویان در نیویورک، بی سر و صدا در واشنگتن دی سی زندگی کرده و تلاش می‌کند که با جهان مدرن سازگاری یابد. اما زمانی که یکی از هم‌قطارانش در اس اچ آی یی ال دی مورد حمله قرار می‌گیرد، استیو در شبکه‌ای از دسیسه‌های خطرناک برای جهان به دام می‌افتد. کاپیتان آمریکا با ملحق شدن به نیروهای بیوه سیاه، برای مقابله با توطئه‌های فزاینده در زمان نبرد با قاتلین حرفه‌ای – که برای خاموش کردن او در هر برهه‌ای فرستاده می‌شوند – به دردسر می‌افتد. بعد از افشای تمام زوایای این نقشه‌ی شوم، کاپیتان آمریکا و بیوه سیاه از یک متحد جدید به نام شاهین کمک می‌طلبند. با این حال، آنها خیلی زود خود را در برابر دشمن غیرمنتظره و نیرومندی به نام سرباز زمستانی می‌یابند.

 Captain-America-The-Winter-Soldier-2014

انتقام‌جویان (سال ۲۰۱۲)
کریس اوانز در نقش کاپیتان آمریکا بازی می‌کند.
نیک فری رییس آژانس بین‌المللی حفظ صلح – که با نام اس اچ آی یی ال دی شناخته می‌شود – با ظهور یک دشمن غیرمنتظره و تهدید امنیت و آسایش جهانی، برای بازگرداندن جهان از آستانه‌ی یک فاجعه نیاز به یک تیم دارد. با جستجو در تمام جهان، تلاش جسورانه‌ای برای به خدمت گرفتن نیروها آغاز می‌شود!

q

ارتباطات

انتساب به گروه‌ها انتقام‌جویان مخفی (عضو سابق واحد اٌ پی اس سیاه)، انتقام‌جویان، انتقام‌جویان مخفی (جنگ داخلی)،‌ انتقام‌جویان جدید، مهاجمین سابق،‌ مدافعین مخفی نجات‌بخشان،‌ عضو سابق باکی، دختر طلایی، ریک جونز، شاهین، مرد تخریب و خانه به دوش (جک مونرو)

 

مبارزه‌های مهم با کاپیتان آمریکا

تعداد ۸۵۷ مبارزه‌ با کاپیتان آمریکا خلق شده‌است. مهم‌ترین موارد از میان آن مبارزه‌ها شامل موارد زیر است:

کاپیتان آمریکا در برابر مرد خفاشی

captain_america_vs_batman

کاپیتان آمریکا در برابر مرد آهنی

5172872-captain-america-civil-war-artwork-iron-man

کاپیتان آمریکا در برابر پلنگ سیاه

downloadw

کاپیتان آمریکا در برابر کله‌خر

 

کاپیتان آمریکا در برابر سرباز زمستانی

capitan-america-soldado-de-invierno-trailers

کاپیتان آمریکا در برابر مرد عنکبوتی

hqdefault

کاپیتان آمریکا در برابر فلش ۲

x354-q80

کاپیتان آمریکا در برابر پیکان سبز

 

کاپیتان آمریکا در برابر ولورین

0592b4ce0eebc546312f804a6c7a470ff22e1ce0_hq

کاپیتان آمریکا در برابر مگنتو

magneto-vs-captain-america

مطالب مرتبط:

۱- کانال تلگرام سایت پی نما ایران

One thought on “معرفی کاراکتر کاپیتان آمریکا، استیون راجرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *