رونمایی از کتاب «جمشید؛ طلوع»

 

1-

روز سه‌شنبه بیست و هفتم دی ماه، مراسم رونمایی از نخستین جلد سری پی‌نماهای آخرین داستان؛ «جمشید؛ طلوع ۱» در شهر کتاب فرشته برگزار شد. این جلسه با حضور اشکان رهگذر، فائزه سپهر‌صادقیان، مهرداد تویسرکانی و جمعی از علاقه‌مندان تشکیل شد.

آقای مهرداد تویسرکانی مترجم سرشناس ادبیات ژانری و ادبیات کودک و نوجوان، جلسه را با توضیحی اجمالی از وضعیت پی‌نما در جهان آغاز نمود. در ادامه آقای اشکان رهگذر مدیر مؤسسه‌ی هورخش و نویسنده‌ی کتاب در توضیحاتی پیرامون کتاب چنین گفت: «من پس از سفر به پاریس با هویت اصلی پی‌نما آشنا شدم. موازی با آن سفر، انیمیشنِ سینماییِ آخرین داستان که در حدود ۷ سال است روی آن کار می‌کنیم در حال تولید بود. من از قبل به دنبال این بودم که حرف‌های ناگفته‌ی انیمیشن را در قالبی بیان کنیم که به پی‌نما رسیدیم.»

وی در ادامه درباره‌ی کتاب حاضر و مجلدهای بعدی توضیح داد: «این رمان در سه چرخه نوشته شده است. چرخه‌ی اول «جمشید؛ طلوع» نام دارد و داستان تشکیل حکومت جمشید را روایت می‌کند. این رمان از صفر تا صد بر اساس شاهنامه نیست بلکه به کتاب‌های کهن دیگر هم توجه شده است؛ چرا که تاریخ اساطیری ایران نباید فقط در شاهنامه دیده شود. امیدواریم مخاطب با خواندن این کتاب به منابع دیگر تاریخ باستان ایران مراجعه کند.

چرخه‌ی دوم روایت انحطاط جمشید است و انتهای این قسمت به ابتدای انیمیشن آخرین داستان پیوند می‌خورد.

چرخه‌ی سوم نیز مجموعه‌ای چهار جلدی متکی به انیمیشن آخرین داستان است که هماهنگ با اکران انیمیشن رونمایی خواهد شد.»

آقای رهگذر در مورد مجموعه‌ی هورخش نیز سخن گفت: «از حدود ۷ سال پیش یک تیم ۱۰۰ نفره در مجموعه‌ی هورخش با تمام مشکلات روی انیمیشن سینمایی آخرین داستان کار می‌کنند و تولید این رمان نیز بیش از ۱ سال به طول انجامید.»

وی صحبت خود را این‌گونه به پایان برد: «در نهایت از استاد محمد چرمشیر تشکر می‌کنم که در سناریوی انیمشین کنار ما بودند و کمک‌های بسیار زیادی به ما کردند.»

پس از آقای رهگذر، خانم فائزه سپهر‌صادقیان سرپرست تصویرگران صحبت کوتاهی داشتند و از همکاران خود به خصوص خانم شیوا گل‌محمدی و آقای داوود دیبا تشکر نمودند.

در آخر، مراسم با رونمایی از قطعه‌ی موسیقی‌ای با عنوان «جمشید» ساخته‌ی گروه رام که اختصاصاً برای این کتاب تهیه شده بود به پایان رسید.

مطالب مرتبط:

۱- کانال تلگرام خانه پی‌نما ایران

۲– صفحه اینستاگرام خانه پی نمای ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *