معرفی کاراکتر هالک – بخش اول

هالك[۱]

بروس بنر[۲]

 

توانایی‌ها

هوش                     ۸۸%

استقامت                ۱۰۰%

سرعت                   ۶۳%

دوام                       ۱۰۰%

نیرو                        ۹۸%

جنگاوری                 ۸۵%

زندگی‌نامه

نام كامل                 رابرت بروس بنر[۳]

اسامی مستعار        نابودگر[۴]، كاپیتان جهان[۵]، جو كارچاق‌كن[۶]، آقای كارچاق‌كن[۷]، مكانو[۸]،

                            پروفسور، جنگ[۹]

لقب[۱۰]                   آرواره یشمی[۱۱]، غول سبز عجیب[۱۲]

محل تولد                دیتون[۱۳] در ایالت اوهایو

اولین حضور              هالك باورنكردنی، جلد اول، شماره‌ی ۱

ناشر                      مارول كمیكز[۱۴]

صف‌بندی                 خوب

مشخصات ظاهری

2جنسیت                  مرد

نژاد                         انسان / تشعشع

قد                          هشت فوت معادل ۲۴۴ سانتی‌متر

وزن                        ۱۴۰۰ پوند معادل ۶۳۰ كیلوگرم

رنگ چشم               سبز

رنگ مو                    سبز

رنگ پوست               سبز

مشخصات شغلی

اشتغال                    فیزیك‌دان هسته‌ای

استقرار                    (بنر) پایگاه هالك‌باستر[۱۵]، ایالت نیومكزیكو – یک جا نمی‌ماند اما نیومكزیكو

                              را ترجیح می‌دهد.

ارتباطات

وابستگی گروهی       مدافعین،‌ رهبر سابق هالك‌باسترهای جدید، عضو انتقام‌جویان، سه تایتان ،

                              پانتئون، اُردر، هالك‌باسترهای فرانكلین ضدزمین، چهار فوق‌العاده‌ی جایگزین

بستگان                    بتی‌رُز تالبوت بنر[۱۶] (همسر)، برایان بنر[۱۷] (پدر، ظاهراً مرحوم)،‌ ربه‌كا بنر[۱۸]

                              (مادر، ظاهراً مرحوم)‌، موریس والترز[۱۹] (شوهر عمه)، النا بنر والترز[۲۰] (عمه،

                              مرحوم)، جنیفر والترز[۲۱] (هالك مؤنث، دختر عمه)، تادئوس یی. راث[۲۲] معروف

                              به صاعقه (پدرزن)

سرگذشت

ضربه‌ی روانی در كودكی

رابرت بروس بنر فرزند یك معتاد به الكل بود كه تنفر عمیقی نسبت به او داشت. مادر بنر نسبت به فرزندش عشق فراوانی ابزار می‌كرد، او نیز متقابلاً پاسخ محبت‌های مادرش را می‌داد. اما این موضوع تنها باعث خشم بیشتر پدر می‌شد. دكتر برایان بنر یك فیزیك‌دان اتمی بود كه بر روی تولید توان پاك هسته‌ای به عنوان یك منبع انرژی كار می‌كرد. اما او نگران بود كه مبادا قرار گرفتن در معرض تابش اشعه‌ها باعث جهش در ژن‌های فرزندش شده باشد. بروس در سال‌های اولیه‌ی زندگی‌اش نشانه‌هایی از هوش سرشار بروز می‌داد كه این باور پدرش را تقویت نمود. برایان نسبت به بروس بدرفتاری كرده و زمانی كه مادر بروس در این موضوع دخالت كرد وی را به قتل رسانید. برایان، بروس را تهدید كرد تا در این مورد ساكت بماند؛ اما در نهایت، گزافه‌گویی‌های خودش کارش را به بیمارستان روانی کشاند.

به عنوان یك كودك، بروس رهاشده بود و برای التیام یافتن دردها و خشمش، احتمالاً شخصیتی منزوی پیدا کرده بود. تنها دل‌خوشی‌اش اوقاتی بود که با دختر عمه‌اش جنیفر والترز می‌گذراند. دوست پیدا کردن برای بروس بسیار سخت بود و اغلب از طرف دانش‌آموزان قلدر مدرسه مورد آزار و اذیت قرار می‌گرفت. یكی از همین اتفاقات بود كه فكر ساختن و كارگذاشتن یك بمب در زیرزمین مدرسه را در سر او انداخت. اگرچه بمب عمل نكرد ولی باعث اخراج بروس از مدرسه شد. بعد از این ماجرا بود که توجه ارتش به نبوغ او جلب شد. در نهایت و با حمایت ارتش، بروس موفق به اخذ مدرك دكترا در رشته‌ی فیزیك هسته‌ای شد و كار حرفه‌ای خود را با آن‌ها آغاز کرد.

انسان یا هیولا

بروس در حین نظارت بر تست یك نمونه‌‌ی آزمایشی از بمب گاما[۲۳] كه خودش در یك تأسیسات تحقیقات هسته‌ای در نیومكزیكو برای وزارت دفاع ایالات متحده طراحی كرده بود، برای نجات جان یك نوجوان كه در زمان نزدیك شدن اجتناب‌ناپذیرشمارش معكوس به سمت صفر، ناخواسته به محدوده‌ی آزمون وارد شده‌ بود، فداكارانه جان خود را به خطر انداخت و به كمك او شتافت. او ریك جونز[۲۴] جوان را به یك گودال امن در همان نزدیكی انداخت؛ اما موج حاصل از انفجار بمب با شدت تمام به خودش برخورد کرد. بروس از این حادثه جان سالم به در برد، اما به شدت در معرض تشعشعات مرگبار گاما قرار گرفت.

در ابتدا، بنر فقط شب‌ها به یك هالك خاكستری خشن تبدیل می‌شد و با طلوع آفتاب به قالب انسانی خود برمی‌گشت. اما در نهایت، هر زمان از شبانه‌روز كه به شدت هیجان‌زده می‌شد و آدرنالین[۲۵] خونش بالا می‌رفت، تغییرات بدنش شروع می‌شد و او را به یك هالك سبز با ذهنیت کودکانه تبدیل می‌کرد. هالك سبز بویی از هوش و حافظه‌ی بنر واقعی نبرده بود و به سادگی عصبانی می‌شد. همین موضوع او را به تهدیدی برای جامعه تبدیل کرد.

از همان اول ماجرا، نیروهای نظامی به فرماندهی ژنرال كینه‌توز، تادئوس «صاعقه» راث، كه زمانی حامی بروس محسوب می‌شد، دائماً به دنبال شكار او بودند. هالك روز‌به‌روز در بین اعضای ارتش دشمنان جدیدی پیدا می‌كرد. یك نمونه از آن‌ها سرگرد گلن تالبوت[۲۶] بود، كه از قدیم بین او و بروس بر سر جذب علاقه‌ی بتی دختر ژنرال راث رقابتی دائمی‌ وجود داشت.

بنر توانست برای مدت كوتاهی شرایطش را با پرتودرمانی کنترل و مقداری از توانایی‌های شخصیتی‌اش را در زمان رفتن در قالب هالك حفظ کند، كه برای كنترل رفتارش در آن شرایط كفایت می‌كرد. بعد از آن، با نابود كردن ارباب فلزی[۲۷] فضائی، نظر مساعد دولت را به خود جلب كرده و از عفو رئیس‌جمهور برخوردار شد.

دوستان و دشمنان

چندان طول نكشید كه هالك باز هم توسط لوكی[۲۸]، شیاد آسگاردی، فریب خورد و از او به‌عنوان طعمه برای از بین بردن یك پل عبور قطار استفاده شد. این اولین باری بود كه هالك به عنوان عضو یك تیم عمل می‌كرد. هالك در كنار تلاش‌های گاه‌وبیگاه تیمی، با بسیاری از افراد دیگر – كه او را آنچنان بد نمی‌دانستند – هم همكاری كرد. مرد عنكبوتی[۲۹]، مرد توان‌مند[۳۰] و مشت آهنین[۳۱] در بسیاری از موقعیت‌ها با هالك به صورت مشترك وارد عمل شدند. حتی حیوان‌صفت‌هایی مانند ثینگ[۳۲] و خروس‌جنگی‌هایی مثل ولورین[۳۳] هم در کنار هالك دیده شده‌اند و تقریباً به همان تعداد دفعاتی كه بر ضدش جنگیده‌اند، با او هم‌پیمان هم بوده‌اند. هالك نه تنها با اشخاصی در بین جامعه‌ی ابرقهرمانان دوست بود، بلكه با افراد عادی مانند‌ جكسون و جیم ویلسون که شخصیت‌های مثبتی داشتند نیز پیوندهایی برقرار کرد. متأسفانه افراد زیادی هم بودند كه از هوش محدود او بر علیه خودش استفاده كرده و از او برای دست‌یابی به مطامع خودخواهانه‌ی خویش بهره می‌بردند: شیطان‌صفتان پستی مانند تیرانوس[۳۴] رهبر و یا كاپیتان اُمن[۳۵]. زمانی كه به آن‌ها ثابت شد كه کنترل هالك آسان نیست، نوچه‌های مخصوصشان مثل آكوئون[۳۶] و موگول[۳۷] را برای مقابله‌ی فیزیكی با او فرستادند. دشمنان هالك در تمام اشكال و اندازه‌های مختلف ظاهر می‌گشتند و سطوح قدرتی متفاوتی نیز داشتند. هالك همیشه برای غلبه بر حریفانش راهی پیدا می‌کرد، از انسان گرفته (مانند ویرانگر[۳۸]) تا موجودات تكامل یافته‌ای مثل وارث[۳۹] یا زورمندان هیولاواری چون گلوب[۴۰]، و حتی در برابر آن‌هایی كه مانند استاد فیزیك سابقش جفری كرافورد[۴۱] (كه بعداً با نام ویرانی[۴۲] معروف شد) ماسك دوستی به چهره داشتند.

اختلال چندشخصیتی

دکتر لئونارد سامسون[۴۳]، روان‌پزشكی كه خودش با نیروی گاما زنده بود، مداوای هالك را به عهده گرفت و با موفقیت بنر را از خودِ دیگرش جدا نمود. مهار كردن هالك بدون وجود روح بنرِ واقعی او را به خطری بسیار بزرگ‌تر از آنچه که بود‌ تبدیل می‌کرد. بنر دریافت كه تنها راه تحت سلطه در آوردن هالك، یكی شدن با این هیولا است. برای همین بود که با این موضوع موافقت كرد. اما تنش‌های درهم‌آمیختگیِ این دو موجودیت، قسمت ناهشیار ذهن بنر را شكست و باعث خلق هالك خاكستری باهوش شد. او در طول این دوره سال‌های زیادی را در لاس وگاس ماند و گاهی اوقات هم نقش یك شرخر را ایفا می‌کرد و خودش را آقای كار چاق‌كن (یا جوِ كارچاق‌كن) می‌نامید. این كارچاق‌كن، حیوان‌صفتی عصبی‌مزاج، تكه‌پراكن و شرور بود كه شخصیتش به پدر خود و دار و دسته‌ی پسرهایی كه در دانشگاه دور و برش را گرفته بودند، شبیه شده بود.

كمی بعد، این تركیب ناهمگون و متغییر شخصیت و ذهنیت، اثر خود را روی ذهن همیشه متلاطم دكتر بنر گذاشت و نبردی در ناخودآگاه ذهن او در گرفت. دكتر سامسون با كمك راهنما و توانایی‌های هیپنوتیزم خودش، به بخش ناخودآگاه ذهن بنر راه یافت و به علت تجسم‌های بیرونی غیرعادی او پی برد. در حین این هیپنوتیزم، بنر، هالك سبز و كار چاق‌كن خاكستری، همگی برای روبرو شدن با ارواح پلید واقعی درون خودشان – یعنی مشكلات حل‌نشده‌ی بنر با پدر بدرفتاری که قاتل مادرش هم بود- هماهنگ شدند. بنر بعد از رسیدن به این درك، قادر شد كه ذهنیت‌های مختلف فوق را با هم تركیب كرده و به آرامش ذهنی برسد و این مسئله منجر به این شد که یك نسخه‌ی سبز ولی باهوش از هالك بروز یابد. او ذهنیت دكتر بنر را در کنار جثه و توانایی‌های هالك دارا بود و بعدها‌ به نام پروفسور ملقب شد. علی‌رغم این كه شخصیت‌های غالب بنر با هم تركیب شده بودند، اما تعدادی از شخصیت‌های دیگر ، ازجمله شخصیت «هالك شیطانی[۴۴]»، نیز در ذهن او جریان داشتند.

4

پانتئون

در همین زمان بود كه پروفسور توسط پانتئون[۴۵] – گروهی با هدف پایان دادن به جنگ، قحطی و بلاهای خانمان‌سوز بر روی زمین – جذب شد. كارهای او برای این گروه، شامل طیف وسیعی از فعالیت‌ها می‌شد؛ از ظاهر شدن به عنوان گانگستر در لاس وگاس گرفته تا به زیر كشیدن اشخاصی مانند آقای فراست[۴۶] مرموز، بازگشایی عقده‌های قدیمی با دشمنان قدرت‌مندی مثل مرد دیوانه[۴۷] و در عین حال شكل‌دهی دشمنی‌های جدید با تكه‌تكه[۴۸]،‌ اندروید دوزیست، و نبرد با دشمنانی از ماورای ستارگان را در بر می‌گرفت. علاوه بر این، هالك در همین دوره در زمان سفر کرد و به آینده رفت و شخصیت بعدی خودش،‌ یعنی استاد[۴۹]، را ملاقات نمود. هرچند كه هالك بعد از پی بردن به اینكه آگاممنون[۵۰] – بنیان‌گزار نامیرای پانتئون – به خاطر یك نژاد بیگانه با نام تروی‌جان‌ها[۵۱] [هم نام رهبر گروه و هم نام نژاد بیگانه با افسانه‌ی تروآ ایهام دارد – م] به گروهش خیانت كرده،‌ این گروه را ترك كرد. مدتی بعد، هنری گیریش[۵۲] گروه پانتئون را برای به دام انداختن هالك اجیر كرد. اما آن‌ها مخفیانه از هالك خواستند تا مجدداً به گروه‌شان بپیوندد. پانتئونی‌ها برای نشان دادن حسن نیت خود، با صحنه‌سازی وانمود کردند که هالک را کشته‌اند؛ اما او باز هم پیشنهاد آنها را نپذیرفت.

از موجودی بی‌آزار تا سواركاری ویرانگر

زمانی كه دكتر بنر دریافت كه باید یك بار دیگر خویِ سرکش خود را تحت كنترل گیرد، در ضمیر ناهشیار خود یك سوپاپ اطمینان ایجاد کرد. هرگاه خشمش آزاد می‌شد، ذهنیت هالك سبز وحشی – البته در قالب جسم انسانی بنر – به سرعت غالب می‌شد. خشم سرشار هالک بدون دسترسی به قدرت این غول سبز خطر بزرگی نبود. اما به هر حال،‌ این وضع تداوم نیافت. در بحبوحه‌ی حمله‌ای با عنوان یورش[۵۳]، هالك از جین گری[۵۴] خواست تا اجازه دهد هالك سبز برای استفاده از بیشینه‌ی قابلیت‌های بالقوه و توانش برای غلبه بر تهدیدها، از زندان ذهنی خود آزاد شود. بنر طی یک فرآیند پیچیده و عجیب به دو بخش تقسیم شد. نیمی از او به صورت فیزیكی به جهان موازی‌ای كه با شكست حمله‌ی یورش خلق شده‌ بود رفت و در آنجا مجدداً به همان هالك سبز وحشی بدل شد. نیمه‌ی دیگر به صورت یك گونه‌ی سرد و بی‌عاطفه اما در همان هیبت هیولای یشمی در زمین باقی ماند. همچنین، این گونه‌ی هالك با آخرالزمان[۵۵] (صباح نور[۵۶]) متحد شد؛ كه او نیز هالك را به عنوان یكی از چهار سواركار همراه خود به جنگ كشاند. این موضوع تنها تا زمان مجروح شدن ریك جونز در جنگ ادامه یافت و بعد از آن، احساس گناه هالك مانع از پذیرش طرح‌ریزی‌های آخرالزمان شد.

5

حذف ویرانگر

این گونه‌ی عبوس هالك تا مدت‌ها در وضعیت خود باقی ماند و تغییری نكرد تا اینكه خیلی بعد، دو بخش مجزای هالك مجدداً با هم تلفیق شدند و بنر و هالك زمان و وجود خود را منفك از هم كردند. استاد بعد از جذب تابش كافی برای بازسازی بدنش (که به خاطر شكست قبلی‌اش در برابر هالك آسیب دیده بود) بازگشت ولی مجدداً مقهور شد. بنر مجدداً تماسی با همسرش بتی برقرار كرد ولی بعد از مرگ او به علت مسمومیت ناشی از تشعشع درهم شكست. بنر یقین داشت كه قرار گرفتن طولانی در معرض تابش‌های او باعث مرگ بتی شده، و به این خاطر خودش را سرزنش می‌كرد. اما بعداً دریافت كه نفرت[۵۷] از خون رادیواكتیو خود به بتی تزریق كرده ‌است. هالك بعدها دشمن بزرگ خود را وادار به خوردن یك خمیر خونی كرده و او را تا مرز مرگ کشاند.

سیاره‌ی هالک

بعد از وقایع روز M[58]، بنر در جستجوی مأوایی امن به آلاسكا رفت و در آنجا بدون ارتباط با جامعه‌ی شهری به زندگی خود ادامه داد. اما در نهایت توسط نیك فیوری[۵۹]، یكی از اعضای S.H.I.E.L.D.، كه نیازمند كمك او برای شكست دادن سلاح فضایی مار آبی[۶۰] به نام گادسی[۶۱] كه قادر به منفجر كردن تمامی بمب‌های هسته‌ای بر روی زمین بود، رهگیری شد. هالك که برای پیگیری این موضوع فرستاده شده ‌بود، فهمید كه گادسی در حقیقت یك سلاح سركش S.H.I.E.L.D. است كه تواناییِ برابری با قدرت هر دشمنی را دارد. در نبردی كه بعد از آن رخ داد، گادسی متوجه شد كه علی‌رغم تلاش فراوان یارای برابری با توان فزاینده‌ی هالك را ندارد. این نبرد درنهایت با انفجار گادسی به پایان رسید.

یك شاتل فضایی متعلق به S.H.I.E.L.D. برای بازگرداندن هالك ارسال شد. حداقل خودش این‌طور باور داشت. یك گروه از ابرقهرمان‌ها، معروف به روشن‌فكران، از این موقعیت استفاده کردند تا از شر هالک خلاص شوند. برای همین تصمیم گرفتند كه مسیر شاتل را در فضا به سمت سیاره‌ای بدون هیچ‌گونه‌ای از حیات هوشمند منحرف کنند. متأسفانه اشكالی در سامانه‌ی ناوبری رخ داد و هالك در ساكار[۶۲]، مكانی پر از قبایل بربر و نبردهای گلادیاتوری که تحت فرمان یك امپراطوری فاسد هم بود فرود آمد. این سیاره در نزدیكی یك دروازه واقع بود و بنابراین به بسیاری از فرهنگ‌ها و فن‌آوری‌های مختلف دسترسی داشت. این سفر او را بسیار آسیب‌پذیر ساخت و طولی نكشید كه تحت سیطره‌ی شاه سرخ[۶۳] قرار گرفت. هالك مجبور شد مبارزه کند ولی در نهایت صلح را برای این سیاره‌ی وحشی به ارمغان آورد. او را به عنوان شاه سبز معرفی کردند و همه‌ی ساكنان ساكار او و ملكه‌اش كایرا[۶۴] را پرستش می‌كردند. ملكه به پادشاهش گفت كه برای او فرزندی خواهد آورد. این‌طور به نظر می‌رسید بالاخره كه زندگی هالك به روال عادی برگشته و جنگیدن به پایان رسیده ‌است. هرچند كه پایان خوشی در سرنوشت هالك وجود نداشت. سفینه‌ای كه او را به آن سیاره رسانده‌ بود، خیلی زود منفجر شد و همسر و فرزند متولد نشده‌اش را به كام مرگ كشاند. این حادثه بنر را به شكل بی‌سابقه‌ای خشمگین كرد. او برای گرفتن انتقام از قهرمانان زمینی كه در نابودی ساكار سهیم بودند، به همراه یارانش (گروهی به نام واربوند[۶۵]) به زمین بازگشت.

جنگ جهانی هالک

بعد از بازگشتشان، هالك مهره‌ی سیاه[۶۶] را در آتیلان[۶۷] شكست داد و شهر نیویورك را به عنوان میدان نبرد خود انتخاب كرد. مرد آهنی[۶۸]،‌ آقای شگفت‌انگیز[۶۹] و دكتر عجیب[۷۰]، همگی در برابر هالك و گروه واربوند شكست خوردند. بالاتر از این‌ها، شركای مبارز قدیمی مانند مردان ایكس[۷۱] و تهدیدهای جدیدی مانند ارتش گاما[۷۲] حتی قادر به كند كردن پیش‌روی شعله‌های خشم هالك هم نبودند. مرد آهنی نیروهای تلفیقی ماهواره‌های مختلف را گرد هم آورد تا سرانجام توانستند به جنگ هالك پایان بخشند. بنر به زندان S.H.I.E.L.D. افتاد و در عمق سه مایلی [حدود ۵ كیلومتر – م] صحرای موجاوه[۷۳] محبوس شد. اعضای گروه واربوند نیز به زندان S.H.I.E.L.D. افتادند. اما آن‌ها پس از نجات شهر نیویورك – كه در حال تجزیه شدن به دو نیم توسط شكاف عظیم و پیش‌رونده‌ی ایجاد شده توسط هالك بود – فرار كردند.

6

ظهور هالك سرخ

در زمانی كه بنر در پایگاه گاما زندانی بود،‌ معمای جدیدی سر باز كرد: نفرت، دشمن دیرینه‌ی هالك، در خانه‌اش در وطن خود، روسیه، به قتل رسیده بود. تیمی متشكل از مرد آهنی، ژنرال راث، سامسون، هالك مؤنث و فرمانده ماریا هیل[۷۴] برای تحقیق در مورد این موضوع انتخاب شدند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند كه تنها مظنونی كه قادر به انجام این قتل بوده، هالك است. عامل جنایت خیلی زود خود را در ناو هواپیمابر متعلق به S.H.I.E.L.D. نشان داد؛ یك موجود عظیم‌الجثه كه خود را هالك سرخ می‌نامید. این تجلی جدید هالك باعث وارد شدن آسیب بسیار به افرادی مانند هالك مؤنث، مرد آهنی،‌ تور[۷۵] و حتی ریك جونز با هویت تقویت‌شده‌ی جدیدش به نام ای بمب[۷۶]، وارد ساخت. بعد از این كه نبرد بین هالك سرخ و ای بمب زلزله‌ای آن‌قدر قوی ایجاد كرد که به زندان بنر آسیب رسید، هالک آزاد شد. اما هالك پیش از كسب آمادگی برای سبك جنگیدن هالك سرخ، به دام افتاد. او در اولین نبردشان شكست خورد و بازویش نیز در این حین شكست. اما نتیجه‌ی مبارزه در تقابل دومشان بسیار متفاوت بود. هالك یك ضعف بالقوه در هالك قرمز یافت و از آن بهره گرفت. هالك بعد از شكست هالك قرمز و پیش از یافتن هویت واقعی او، آنجا را ترك كرد. هرچند كه بنر برای جلوگیری از ایجاد خرابی‌های بیشتر توسط هالك قرمز، وقت زیادی را برای یافتن او صرف کرده بود. سفر بنر در نهایت به لاس وگاس ختم شد، جایی كه هالك برای بازداشتن گروهی از وندیگوها[۷۷] از بلعیدن تمام افراد داخل یك كازینو با نگهبان[۷۸]، خانم شگفتی[۷۹]،‌ شوالیه‌ی ماه[۸۰] و حتی برادر جادو[۸۱] هم‌دست شد.

جنگ مدافعان / مهاجمان

استاد بزرگ[۸۲] با یك پیشنهاد به سراغ هالك آمد. پیشنهاد این بود: اگر هالك می‌پذیرفت وارد یك بازی شده و آن بازی را ببرد، استاد بزرگ، یارلا[۸۳] عشق او را به زندگی باز می‌گرداند. هالك با این پیشنهاد موافقت كرد. به او گفته شد كه می‌تواند گروهی از دوستانش را نیز برای كمك در بازی انتخاب کند. هالك هم هم‌تیمی‌های سابقش در مدافعین را معرفی کرد: نامور[۸۴]، دكتر عجیب و پیمایش‌گر نقره‌ای[۸۵]. هم‌زمان با فرا رسیدن موعد روبه‌رو شدن با رقبایشان،‌ جمع‌كننده[۸۶] به همراه هالك قرمز و تیمش شامل موردو[۸۷]، تراكس[۸۸] و كوسه‌ی ببری[۸۹] – كه اكنون به نام مهاجمین شناخته می‌شدند – ظاهر شد. بازی به این شكل آغاز شد كه هر عضوی از یك تیم، با رقیبش بر روی زمین نبرد مجزایی روبه‌رو می‌شد اما توان هر جفت از رقبا بیش از حد معمول بود. در یك اتفاق غیرمنتظره، هالك قرمز با یك نیزه‌ی سه‌شاخه به هالك ضربه زده و او را به قتل رسانید. استاد بزرگ در نهایت هالك را برای مقابله با هالك قرمز – كه غیر قابل كنترل شده‌بود – احیا كرد اما هالك به خاطر زنده نماندن دوباره‌ی یارلای محبوبش دل‌شكسته‌تر شد. این موضوع موجب رضایت خاطر عمیق دشمن سرخش ‌شد.

افول هالك‌ها

بنر به اسارت M.O.D.O.K. و اینتلی‌جنسیا[۹۰] در آمد. گروهی چهارتایی از قهرمانان تلاش كردند تا برای نجات او به پایگاه زیرزمینی نفوذ کنند. آن‌ها متوجه شدند كه در انتهای جنگ هالك با قهرمانان زمینی، ماهواره‌های استفاده شده توسط استارك[۹۱] برای پایان بخشیدن به انتقام هالك، توسط M.O.D.O.K. هك شده ‌بودند. تنها هدف از این كار، مرتبط شدن با سلول‌های تشعشع یافته‌ی بنر بود. M.O.D.O.K. قصد داشت تا با استفاده از اطلاعات به دست آمده از این مسیر و همچنین با كمك ژنرال راث – كه ظاهراً خائن می‌نمود – ارتشی از سربازان كه از نیروی گاما انرژی می‌گرفتند را پدید آورد. آن‌ها تا همان موقع باعث ایجاد شخصیت جداگانه‌ی شیطانی‌ای در دكتر سامسون شده، ریك جونز را به یك ای بمب هیولاوار بدل نموده و هالك سرخ را خلق كرده‌ بودند. بعد از این كه سامسون گروه خود را فعال كرد و به هالك مؤنت حمله برد – كه این موضوع سبب تنها ماندن بن اوریش[۹۲] و پیتر پاركر[۹۳] در دفاع از خود در برابر هالك سرخ شد – بنر كه به خشم آمده بود،رویِ دیگر خودش را برای نجات آن‌ها آزاد كرد. نبرد بین هالك‌ها باعث ویرانی پایگاه گشت اما مشخص شد كه این آخرین باری‌ست كه چنین موجودات غول‌پیكری با هم رودررو خواهند شد. هالك سرخ از نیرویش برای جذب تشعشع (برای خشك كردن هالك) استفاده كرد و بنر را برای همیشه از این كه یك بار دیگر به غول سبز بدل شود، ناتوان ساخت. این حد از سرعت در خارج كردن هالك از معادلات، در ابتدا جزئی از نقشه محسوب نمی‌شد؛ بلکه تنها بخش اولیه‌ی نقشه‌ی شاهكار طراحی شده به دست اینتلی‌جنسیا بود.

7

جنگ جهانی هالک‌ها

بنر كه از به كار بردن نیروی فوق‌العاده‌اش برای مبارزه با دشمنان ناتوان بود، ناچار شد برای انجام كارهایش عمدتاً به فرزندش سكار[۹۴] دل ببندد. درست است که سكار برای كشتن پدرش به زمین آمده بود، اما در شرایطی كه هالكی در کار نبود، در نهایت به بنر کمک می‌کرد. آمادئوس چو[۹۵]، هالك مؤنث، ای بمب و دختر تازه پیدا شده‌اش لیرا[۹۶]، و گروهی از دیگر قهرمانان نیز برای شكست دادن اینتلی‌جنسیا با بنر همكاری ‌كردند. اجرایی شدن نقشه‌ی اینتلی‌جنسیا برای تبدیل ارتشی از سربازان A.I.M. به هالك‌ها و رژه‌ی آن‌ها در ساختمان كنگره‌ی كشور، اتفاقی غیر‌قابل پیش‌بینی‌ بود. همچنین، اشعه‌ای كه برای تبدیل سربازان استفاده شده بود، باعث پیدایش «قهرمانان هالك‌زاد[۹۷]» نیز شد. بنر و بقیه‌ی افرادی که از باهوش‌ترین مردمان جهان بودند، در پی یك نبرد پر هرج و مرج موفق شدند كه  همه‌ی هالك‌ها و A.I.M. ها را دوباره به انسان‌های معمولی تبدیل كنند. اما هزینه‌ی این كار بیش از حد زیاد بود. تابش پس گرفته شده از بدن‌های سربازان مجدداً به سفینه‌ی اینتلی‌جنسیا (حامل جهنم[۹۸]) بازگردانده‌ شد. ولی ماشین‌آلات این سفینه نمی‌توانستند برای مدت طولانی این تابش را نگه دارند. بنر تنها موجود حاضر در سیاره بود كه می‌توانست جذب تمام این پرتوها را جذب کند. سامسون برای بازگرداندن بخشی از خرابی‌هایی كه خودش به بار آورده بود، كمك کرد و حتی جانش را هم در این راه گذاشت. بلافاصله بعد از پایان فرآیند جذب، بنر مجدداً به هالك تبدیل شد و حالا به نظر می‌رسید كه سكار در نبردی كه مدت‌ها انتظارش را کشیده بود خواهد جنگید. سكار در این درگیری، به صورت تصادفی تعداد زیادی از افراد بی‌گناه را در معرض خطر قرار داد. هالك آنها را نجات داد و ثابت كرد كه آن هیولایی نیست كه سكار یا بنر فكرش را می‌كردند. در نهایت پدر و پسر با هم آشتی كردند و تصمیم گرفتند به صورت خانوادگی كار كنند.

8

——————–

[۱] Hulk

[۲] Bruce Banner

[۳] Robert Bruce Banner

[۴] Annihilator

[۵] Captain Universe

[۶] Joe Fixit

[۷] Mr. Fixit

[۸] Mechano

[۹] war

[۱۰] Nickname

[۱۱] Jade Jaws

[۱۲] Golly Green Giant

[۱۳] Dayton

[۱۴] Marvel Comics

[۱۵] Hulkbuster Base

[۱۶] Betty Ross Talbot Banner

[۱۷] Brian Banner

[۱۸] Rebecca Banner

[۱۹] Morris Walters

[۲۰] Elaine Banner Walters

[۲۱] Jennifer Walters

[۲۲] Thaddeus E. ‘Thunderbolt’ Ross

[۲۳] Gamma bomb

[۲۴] Rick Jones

[۲۵] Adrenaline

[۲۶] Glenn Talbot

[۲۷] Metal Master

[۲۸] Loki

[۲۹] Spider Man

[۳۰] Power Man

[۳۱] Iron Fist

[۳۲] Thing

[۳۳] Wolverine

[۳۴] Tyrannus

[۳۵] Captain Omen

[۳۶] Aquon

[۳۷] Mogol

[۳۸] Devastator

[۳۹] Inheritor

[۴۰] Glob

[۴۱] Geoffrey Crawford

[۴۲] Ravage

[۴۳] Leonard Samson

[۴۴] Devil Hulk

[۴۵] Pantheon

[۴۶] Frost

[۴۷] Madman

[۴۸] Piecemeal

[۴۹] Maestro

[۵۰] Agamemnon

[۵۱] Troyjans

[۵۲] Henry Gyrich

[۵۳] Onslaught

[۵۴]  Jean Grey

[۵۵] Apocalypse

[۵۶] En Sabah Nur

[۵۷] Abomination

[۵۸] M-Day

[۵۹] Nick Fury

[۶۰] Hydra

[۶۱] Godseye

[۶۲] Sakaar

[۶۳] Red King

[۶۴] Caiera

[۶۵] Warbound

[۶۶] Black Bolt

[۶۷] Attilan

[۶۸] Iron Man

[۶۹] Mister Fantastic

[۷۰] Doctor Strange

[۷۱] X-Men

[۷۲] Gamma Corps

[۷۳] Mojave Desert

[۷۴] Maria Hill

[۷۵] Thor

[۷۶] A-Bomb

[۷۷] Wendigo

[۷۸] Sentry

[۷۹] Ms. Marvel

[۸۰] Moon Knight

[۸۱] Brother Voodoo

[۸۲] Grandmaster

[۸۳] Jarella

[۸۴] Namor

[۸۵] Silver Surfer

[۸۶] Collector

[۸۷] Mordo

[۸۸] Terrax

[۸۹] Tiger Shark

[۹۰] Intelligencia

[۹۱] Stark

[۹۲]Ben Urich

[۹۳] Peter Parker

[۹۴] Skaar

[۹۵] Amadeus Cho

[۹۶] Lyra

[۹۷] Hulked-Out Heroes

[۹۸] Hellcarrier

——————–

مطالب مرتبط:

۱- کانال تلگرام خانه‌ی پی‌نما‌ی ایران

۲– صفحه‌ی اینستاگرام خانه‌ی پی‌نمای ایران

۳- معرفی کاراکتر ثور

۴- معرفی کاراکتر سوپرمن

۵- معرفی کاراکتر بتمن

۶- معرفی کاراکتر مردعنکبوتی

۷- معرفی کاراکتر مردآهنی

۸- معرفی کاراکتر کاپیتان آمریکا

2 thoughts on “معرفی کاراکتر هالک – بخش اول

  1. بازتاب: برف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *