معرفی کاراکتر هالک – بخش دوم

هالك[۱]

بروس بنر[۲]

1

ادامه‌ی سرگذشت هالک

فرزند ناخلف

بنر بعد از حل بحران اینتلی‌جنسیا، تصمیم به اصلاح اموری در خانواده‌اش گرفت. اما بتی کوچکترین همکاری‌ای در این رابطه نمی‌کرد. هر چه بروس بیشتر اصرار می‌ورزید، بتی بدتر به مانع پیش‌برد تصمیم‌های او می‌شد و در نهایت هم در قالب شخصیت هالك مؤنث سرخ خود رفت و وی را ترك كرد. بنر هم در قالب هالك به دنبالش رفت و او را تعقیب کرد. این اتفاق به نبردی ختم شد كه آن‌قدر عظیم بود تا توجه استیو راجرز[۳] و گروه انتقام‌جویان‌ش را به خود جلب کند. در همین زمان بود كه هالك فهمید فرزند دیگری نیز به نام هیرو كالا[۴] دارد كه برادر دوقلوی سكار می‌شود و در آن لحظه به سرعت در حال یدك‌كش كردن یك سیاره به نام ك‌آی[۵] به سمت زمین است. هالك برای جلوگیری از برخورد دو سیاره – كه قطعاً تمام ساكنان هر دو را نابود می‌كرد – خانواده‌اش را برای متوقف كردن هیرو كالا به فضا برد. در بحبوحه‌ی درگیری هم‌پیمانان هالك با نیروهای هیرو كالا، خود هالك با امید متقاعد كردن پسرش با او روبه‌رو شد. او خیلی زود فهمید كه پسر دومش روحی شیطانی داشته و بسیار هم بی‌رحم است و خشونت تنها چیزی است كه آن را درك می‌كند. اما هالك هنوز هم نمی‌توانست خود را برای كشتن فردی از گوشت و خونش راضی كند. پس سكار هیرو كالا را برای مدت نامعلومی تا آینده‌ی قابل پیش‌بینی در یك معبد سنگی در سیاره‌ی ك‌آی زندانی کرد. خود سیاره‌ی ك‌آی توسط ران نگهبان شمالی[۶] و نیروی معما[۷] به نقطه‌ی مبداء خود، مایكروورس[۸]، بازگردانده شد.

آشفتگی كامل

درست در همان زمانی كه هالك در حال سر و كله زدن با پسر بدذاتش بود، پادشاه آشفتگی[۹] سرگرم تلاش برای بازگرداندن دنیا به نقطه‌ی هیچِ پیش از آغاز زمان و فضا بود. تنها هركول[۱۰] و تعداد معدود دیگری یارای مقابله با او را داشتند. اما موقعیت داشت به سرعت از دست می‌رفت. دكتر عجیب به نزد هالك آمد و از او تقاضای كمك كرد. هالك به زمین بازگشت و بلافاصله توسط دشمنی كه مدت‌ها تصور می‌شد مرده است – یعنی نفرت، كه اكنون در خدمت پادشاه آشفتگی بود – به قتل رسید. چیزی كه اوضاع را بدتر كرد، جنگیدن دكتر عجیب در كنار نفرت،كه در تملك زُم[۱۱] قرار داشت، بود. و هر دوی این‌ها در جستجوی مارلو چندلر[۱۲] – همسر سابق ای بمب و تنها فرد روی زمین كه توسط مرگ لمس شده اما زنده مانده بود- بودند. مردگان به عنوان خدمت‌گزاران پادشاه آشفتگی و برای جنگیدن با هالك بازگشته بودند. از طرفی هم‌پیمانان كشته شده‌ی هالك نیز برای كمك به او به پا خاستند. سامسون، یارلا و حتی مادر بنر در كنار او ایستادند. اما بازگشت یكی از والدین، پیام احیای پدر او را هم صادر کرد. هالك مجبور شد در حالی كه خانواده‌ی جدیدش با ارتشی از دشمنان احیا شده از مرگ می‌جنگیدند، با شیاطین شخصی خودش به تنهایی روبه‌رو شود. طولی نكشید كه همه‌ی آنها برای دفاع از مارلو دوباره به هم پیوستند. درست در لحظه‌ای که به نظر می‌رسید نیروهای پادشاه آشفتگی قهرمانان را مقهور خواهد كرد، ناگهان مارلو قدرت درونی خود را جاری ساخت و همه‌ی هم‌پیمانان پادشاه آشفتگی را به قبرهای خودشان فرستاد. هركول هم جهان را به همان راه و رسم پیش از ایجاد درگیری بازگرداند. هالك بعد از مشاهده‌ی نحوه‌ی تشویق برخی از قهرمانان به خاطر كمك‌شان، از دیدن این كه به خانواده‌اش بابت خدماتشان چیزی اهدا نشده بسیار عصبانی شد. او به كوه المپ جدید[۱۳]، جایی كه خدایان یونانی در آن به قدرت بازگشته بودند، سفر كرد و زئوس[۱۴] [خدای خدایان در یونان باستان – م] را به رقابتی دعوت کرد و تقاضا داشت كه خانواده‌اش به عنوان جایزه‌ای به خاطر نقش‌شان در حفظ جهان، بتوانند بخت یك زندگی‌ای عادی را داشته ‌باشند. زئوس با خوشحالی این چالش را پذیرفت. اما زمانی كه دریافت هالك تنها به دنبال فدا كردن زندگی خودش به خاطر زندگی دیگران است، از رقابت دست كشید و تصمیم گرفت تا از طریق شكنجه درسی به هالك بدهد. سرانجام هالك به دست هركول و خانواده‌اش نجات یافت؛ اما به نظر می‌رسید كه ادامه‌ی زندگی با روح شكنجه‌شده‌اش برای او به‌عنوان جریمه کافی باشد.

قدرت‌های هالك

هالك به‌خاطر افزایش قدرت‌هایش با زیاد شدن خشم، یكی از قدرت‌مندترین موجودات سراسر جهان است. به همین دلیل هم او قادر به برابری با قدرت موجوداتی مانند تور و یا پیمایش‌گر نقره‌ای است.

تبدیل[۱۵]

2فرآیندی كه بنر معمولاً با آن به هالك تبدیل می‌شود، احتمالاً نتیجه‌ی واكنشگر شیمیایی[۱۶]، آدرنالین (یا همان اپی‌نفرین[۱۷]) است. همانند انسان‌های معمولی، غدد فوق‌كلیوی بنر هم مقادیر زیادی آدرنالین را در هنگام ترس، خشم و یا تنش ترشح می‌کند كه باعث تشدید ضربان قلب و افزایش سطح قند خون شده و احساس خستگی را مهار می‌سازد. در شرایطی كه ترشح این هورمون باعث افزایش توانایی‌های فیزیكی در انسان‌های معمولی می‌شود، در مورد بدن بنر، باعث فعال‌شدن فرآیند شیمیایی-فوق-فیزیكی[۱۸] پیچیده‌ای می‌شود كه او را به هالك بدل می‌سازد. كل زمان تبدیل، بسته به میزان اولیه‌ی ترشح آدرنالین – كه توسط محرك اصلی تعیین می‌گردد – بین چند ثانیه تا پنج دقیقه متغیر است. بعد از انجام تبدیل، میزان آدرنالین در هالك سریعاً به مقادیر طبیعی‌تر و كمتر كاهش می‌یابد. با این حال، موقعیت‌هایی مشاهده شده كه در آن‌ها بنر بدون افزایش ملموسی در ضربان قلب و یا سطوح هورمون آدرنالین به هالك تبدیل شده‌ است. این موضوع نشان می‌دهد كه سازوكار شروعِ تبدیل شدن به هالك، بیش از آن كه فیزیكی باشد روانی است. وقتی هالك دوباره به بنر تبدیل می‌شود، كل جرم و انرژی ماهیچه‌ها از دست رفته و احتمالاً به همان منبعی كه از آنجا استخراج شده‌اند باز می‌گردند.

قدرت فراانسانی

هالك ظرفیت برخورداری از سطوح بسیار بالای قدرت فیزیكی را داراست. ماورایی[۱۹] زمانی اظهار داشت كه قدرت بالقوه‌ی هالك بدون حد و مرز است. هرچند كه هر یك از شخصیت‌های اصلی هالك سطح پایه‌ای از قدرت را در اختیار خود دارند. در شرایط كارآیی معمولی، هالك خاكستری قادر به بلند كردن ۷۰ تن وزنه است، هالك وحشی در همین شرایط ۹۰ تن را بلند می‌کند و هالك پروفسور هم وزنه‌ای به میزان حدود ۱۰۰ تن را جابجا می‌نماید. تجلی‌ای كه گاهی با نام «خراش سبز[۲۰]» نامیده می‌شود، در بین تمام صورت‌های اصلی هالك قوی‌ترین عضو به شمار می‌رود. سطح قدرت او بعد از قرار گرفتن در معرض انرژی‌های حاصل از هسته‌ی انفجاری سفینه‌ای كه او را به ساكار برد، به شدت افزایش یافت. در شرایط اندکی تحریک‌شده‌تر، هالك قادر به بلند كردن وزنه‌هایی بالای ۱۰۰ تن بود. و در حالت خشمگین، آدرنالین در درون بدن هالك افزایش پیدا كرده و قدرت او را به میزان قابل ملاحظه‌ای بالاتر از حد طبیعی آن ارتقا می‌بخشد. از بین شاهكارهای اعجاب‌برانگیز او می‌توان به موارد زیر اشاره كرد:

 • تحمل وزن یك كوه ۱۵۰ میلیارد تنی.
 • غلبه بر یك پناهگاه كه برای مقاومت در برابر انفجاری با قدرت هزاران مگاتن طراحی شده‌بود.
 • شكست دادن مشعل انسانی[۲۱]،‌ ثینگ و زن نامرئی[۲۲] در یك نبرد كلاسیك بر علیه آن‌ها.
 • نابود كردن مرد سری[۲۳]، پس از این كه به داشتن قدرتی بیش از قدرت تور دست یافته بود.
 • مقهور ساختن تور در جنگ بر علیه مرد شگفتی[۲۴]، مرد آهنی،‌ خیال[۲۵] و جادوگر[۲۶] سرخ،‌ در حالی كه گفتار متن تصریح می‌كند كه توان هالك، علی‌رغم تضعیف شدید به خاطر جدایی از بروس بنر، حتی از مجموع توان آنها در جنگیدن بر علیه تیم‌های انتقام‌جویان ساحل غربی و ساحل شرقی در طی یك دوره‌ی طولانی، بیشتر بوده‌است.
 • شكستن تقریبی ساحل شرقی و تهدید به شكستن كل سیاره، تنها با استفاده از نیروی استخراج شده از بدنش، و با تبدیل میزان عظیمی از انرژی به كار.
 • غلبه بر یك ماشین كاهنده‌ی قدرت كه بخش بزرگی از مجموع توان خود او، پیمایش‌گر نقره‌ای، دكتر عجیب و نامور را در خود جای داده‌بود.
 • در هم كوبیدن آدامانتیوم[۲۷] خالص [نوعی آلایه‌ی فلزی فرضی با مقاومت بسیار بالا – م].
 • یكپارچه نگه داشتن تمام ساختار فضا-زمان برای ممانعت از كشیده‌شدن مدافعین به درون شكاف.
 • یكپارچه نگه داشتن صفحات زمین‌ساختی[۲۸] یك سیاره [صفحات بزرگی در پوسته‌ی زمین كه قاره‌ها بر روی آنها تشكیل شده‌اند – م].
 • غلبه بر یك میدان انرژی خالص كه قدرت كافی برای تغییر مدار یك سیاره را دارا بود.
 • جدا كردن دو كره‌ی عظیم ماده و ضدماده[۲۹] [مفهومی در فیزیك كه نقطه‌ی مقابل ماده را در بر می‌گیرد – م] از هم.
 • نابود كردن یك سیارك به اندازه‌ی دو برابر زمین، به دلیل سختی ویژه‌ی خود و البته ضربه‌ی ایجاد شده از طریق انقباض پاهایش (طبق قانون سوم نیوتون).
 • شكستن سد فضا-زمان خود.
 • شكاف دادن زره یورش،‌ كه دست كم قدرتی در سطح آسمانی[۳۰] داشت.
 • پاره كردن وسیله‌ای كه برای جنگیدن بر علیه آسمانی‌ها طراحی شده‌بود و همچنین گسیل نیروی آسیب‌رسان به ابعاد بی‌شمار، عمدتاً با تكیه بر توان شخص خودش.

تور بزرگ تصدیق كرده كه هالك می‌تواند قوی‌تر باشد. هالك همچنین با جذب تشعشع و جادوی سیاه[۳۱] بیشتر، از این هم قوی‌تر می‌شود.

خودبسندگی[۳۲]

هالك قادر به ادامه‌ی زندگی با تغذیه‌ی بسیار كم می‌باشد. اما بعد از تطبیقش با یك محیط بیگانه (مانند فضا)، او دیگر به هیچ نوع نگهداری‌ای نیاز نداشته و به هوا، آب، غذا و یا خواب وابسته نخواهد بود.

عمر طولانی

پیر شدن هالك به شكل باورنكردنی كند است. هالك به دلیل عامل التیام فوق‌العاده‌ای كه سلول‌های او را بازتولید كرده و انرژی گاما و جادوی سیاهی كه او جذب كرده و از آن‌ها نیرو می‌گیرد، طول عمر بسیار بالایی دارد. یك شخصیت جایگزین احتمالی او، یعنی استاد، علی‌رغم سن بیش از یكصد سال، باز هم از نظر فیزیكی در بهترین شرایط خود قرار دارد. در یك آینده‌ی جایگزین دیگر، هالك بعد از انقراض بشریت بر روی زمین هنوز هم زنده است و كماكان از نظر فیزیكی در بهترین شرایط خود قرار دارد.

سرعت فراانسانی

قدرت فراانسانیِ پاهای هالك به او این امكان را می‌دهد تا بدون در نظر گرفتن اندازه‌ی جثه‌اش، توان دویدن با سرعت‌هایی خیلی بیش از حد محدودیت‌های فیزیكی طبیعی – حتی در بهترین ورزش‌كار انسانی -را داشته ‌باشد (سرعتی در حدود ۷۷۰ مایل بر ساعت، حدوداً معادل ۱۲۵۰ كیلومتر بر ساعت). با این حال،‌ این موضوع برای او هیچ واكنش بهبودیافته و یا چابكی اضافه‌ای به همراه ندارد؛ زیرا دشمنان ریزنقش‌تر، از جثه‌ی عظیم او به نفع خود استفاده می‌كنند. درهرصورت‌ او برای گرفتن خمپاره‌های پرتاب شده به سمتش به اندازه‌ی كافی سریع هست.

استقامت فراانسانی

بدن هالك این قابلیت را دارد تا با سم‌های مولد خستگی، كه در حین فعالیت فیزیكی در ماهیچه‌های او ایجاد می‌شوند،‌ مقابله ‌كند. او قادر است كه در حالت خشمگینی و پیش از آن، كه آثار خستگی بر او ظاهر می‌شود، خود را برای روزهای متوالی در بیشینه‌ی ظرفیت فیزیكی‌اش نگه دارد. هرچند كه استقامتش هم مشابه قدرت فیزیكی او، با عصبانی‌تر شدن افزایش می‌یابد.

دوام فراانسانی

بدن هالك علاوه بر قدرت زیاد،‌ از میزان مقاومت بالایینیز در برابر مجروحیت برخوردار می‌باشد. پوست هالك در برابر تیغه‌های معمولی نفوذناپذیر بوده و آلایه‌های آدامانتیوم و ویبرانیوم[۳۳] [یك آلایه‌ی فلزی فرضی با مقاومت بسیار بالا – م] از معدود فلزاتی هستند كه توانایی نفوذ در پوست او را دارند. هالك در برابر گلوله‌هایی با كالیبر بالا، مواد منفجره‌ی قوی، فشارهای فوق‌العاده زیاد، سقوط از ارتفاع‌های مداری، و ضربه‌های بسیار محكم قادر به مقاومت بوده و حتی حرارت شدید را بدون تاول‌زدن و سرمای شدید را بدون یخ‌زدن تحمل می‌كند. او همچنین بدون كوچك‌ترین جراحتی،‌ ضربه‌ی یك انفجار هسته‌ای را در نقطه‌ی صفر آن و انفجار نواختر[۳۴] مشعل انسانی با دمایی در حدود یك میلیون درجه‌ی فارنهایت را تحمل دارد. هالك در تحمل نیرویی معادل با هزاران سلاح هسته‌ای، برخوردهای ویران‌كننده‌ی یك سیاره در نقطه‌ی صفر و یك انفجار قوی از گالاكتوس[۳۵] نیز توانمند است. استقامت هالك، همانند قدرت او، با افزایش آدرنالین در موقعیت‌های عصبانیت تشدید می‌شود.

عامل التیام بازتولیدكننده[۳۶]

مجروح كردن هالك، علی‌رغم مقاومت زیادش نسبت به ضربه‌ی فیزیكی، امكان‌پذیر است. در عوض او قادر به بازتولید قسمت‌های آسیب‌دیده و یا نابودشده‌ی بدنش با سرعت و بازدهی بسیار بالاتر نسبت به یك انسان عادی نیز هست. به عنوان مثال، تمام پوست و بخش عمده‌ی جرم ماهیچه‌های هالك در حین نبردی با بردار[۳۷] نابود شد. اما تنها چند لحظه لازم بود تا هالك دوباره جرم از دست رفته را جایگزین كرده و به صورت كامل التیام یابد. عامل التیام هالك، او را بر بازیابی خود از هر گونه تغییر شكل فیزیكی توانا می‌سازد. جالب است که با افزایش عصبانیت، او سریع‌تر و با بازدهی بیشتری التیام می‌یابد.

3

مقاومت در برابر كنترل روانی

هالك در شرایط بسیاری بدی توانایی مقاومت روانی بالایی از خود نشان داده. این ویژگی به عنوان یك اثر جانبی خشمش و شخصیت‌های متفاوت موجود در ذهن او، به شمار می‌رود.

ایمنی در برابر تمامی بیماری‌ها و ویروس‌ها

هالك در برابر تمامی بیماری‌ها و ویروس‌های شناخته شده‌ی روی زمین ایمنی دارد. او به خاطر سرعت اندك تولید سم‌های عامل خستگی در بدنش، قادر به كار كردن طولانی مدت تحت شرایط بسیار سخت می‌باشد.

قدرت گام‌برداشتن فراانسانی[۳۸]

هالك قادر به استفاده از ماهیچه‌های فوق‌العاده رشد‌یافته‌ی پاهایش برای طی كردن مسیرهای بسیار طولانی است. در شرایط آرام، او قادر به برداشتن گام‌هایی با طول حدود ۳ مایل [حدوداً ۵ كیلومتر – م] است. هرچند كه با خشمگین‌تر شدن، قدرت او به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته و بنابراین خواهد توانست گام‌هایی خیلی بلندتر از حد معمول بردارد. در چند موقعیت مختلف، هالك حتی تا مدار زمین پرش هم داشته ‌است. همچنین، از وی به عنوان فردی با قابلیت طی کردن فاصله‌ی هزار مایلی [معادل حدود ۱۶۰۰ كیلومتر – م] تنها با برداشتن یك گام نام برده شده است. از دیگر مواردی که قابلیت‌های گام برداشتن او را نشان می‌دهند می‌توان به جهش هالک از سطح زمین به قله‌ی کوه اُلمپ آن‌هم فقط با یک قدم، اشاره کرد. علاوه بر این، هالك دقت باورنكردنی‌ای در قابلیت هدف‌گرفتن جهش‌ها و فرودهایش نشان می‌دهد. او در موقعیت‌های مختلف، موشك‌هایی را در آسمان گرفته و بر روی جزیره‌های بسیار كوچكی، كه از ارتفاع سقوط او قابل تشخیص نبودند، فرود آمده ‌است.

4

تطبیق با محیط بیگانه

موقعیت‌های بسیاری وجود دارد كه در آن‌ها هالك، نه تنها دوره‌های طولانی‌ای را بدون خفه شدن در فضای خارجی بدون اكسیژن سر كرده، بلكه دهانش را هم باز کرده و در چنین محیط‌هایی حرف زده است. بدن هالك قادر است تا هر میزان كه لازم باشد،‌ خود را با شرایط محیطی جدید و غیر مساعد وفق دهد. اعتقاد بر این است كه این قابلیت نیز مشابه با عامل التیام، با خشم او تشدید شده و هر چه هالك عصبانی‌تر می‌شود، بدنش نیز سریع‌تر با محیط تطبیق می‌یابد.

تنفس زیر آب

هالك در موقعیت‌های مختلفی بر روی كف اقیانوس دیده شده‌ است. او به خاطر ایجاد یك غده در بدنش برای تولید امولسیونی از پِرفلوئورو كربن اكسیژن‌دار شده[۳۹] – كه ریه‌های او را پر كرده و فشار را متعادل می‌سازد – قادر به تنفس در زیر آب است. بنابراین او می‌تواند مایعات را تنفس کند و مانع كاهش فشار و بی‌هوشی نیتروژنی[۴۰] [نوعی بی‌حسی و كاهش هوشیاری خصوصاً در زیر آب، به خاطر غلظت بالای نیتروژن در خون – م] شود.

توانایی تشخیص قالب اشباح[۴۱]

هالك دارای قابلیت منحصربه‌فردِ دیدن «قالب‌های اشباح» یا همان روح‌ها است. این توان در زمان كار كردن با هم‌قطارش در بین گروه مدافعین، یعنی دكتر عجیب – كه قادر به تغییر شكل بدنش و بردن آن به یك حالت معمولاً نامرئی و شبیه روح (كه بیشتر با نام قالب اشباح خوانده می‌شود) بود – بروز می‌یابد. در ناخودآگاه ذهن بنر همیشه ترس از مراجعت روح پدرش برای آزار وی وجود داشت. بنابراین هالك این سازوكار را ایجاد کرد تا بنر در صورت لزوم بتواند روح پدرش را ببیند. وقایع بعدی نشان دادند كه توانایی در دیدن قالب‌های اشباح ممكن است به بروس بنر هم سرایت كرده ‌باشد. هرچند اشاره می‌شود كه وضوح درک قالب‌های اشباح، طبق توانایی هالك، از خود واقعی آن‌ها كمتر است. یعنی استعداد هالك در دیدن قالب‌های اشباح ممكن است فراتر از دیدن روح‌های منفرد باشد.

یك بار هالک دیدن یك شهر كامل در میان صحرا را تجربه كرد كه به طور كامل محو شده و اثری از آن نمانده‌ بود. با این كه ممكن است كل ماجرا یك سراب باشد، اما موضوع فوق به این نكته اشاره دارد كه ممكن است هالك قادر به دیدن شهری بوده كه در دنیای واقعی ما وجود نداشته و كس دیگری هم قادر به دیدن آن نیست.

قابلیت یافتن خانه[۴۲]

هالك یك قابلیت ظاهراً مرموز هم دارد. او می‌تواند منطقه‌ای در ایالت نیومكزیكو را كه در آنجا برای اولین بار به هالك بدل شد به درستی بیابد. این قابلیت حتی در زمانی كه هالك در بعد دیگرش باشد هم از بین نمی‌رود. طیِ ماجرایی بروس دریافت علت دست‌یابی او به این قابلیت مكان‌یابی به خاطر آن است كه روح استاد در آن مکان حضور دارد و او را فرا می‌خواند. هرچند كه بعد از احیای استاد، هالك كماكان به همان محل آزمایش بمب گاما می‌رود تا ثابت کند این موضوع به دلیل قابلیت‌های خود اوست تا اثر روح استاد. در معدود مواردی، این قابلیت مكان‌یابی هالک در یافتن اشخاص هم کاربرد داشته است. به عنوان مثال، هالك قادر بود تا تونلی را در زیر زمین و دقیقاً به سمت محلی که یورش در آنجا مستقر بود حفر کند. شاید هم خودِ یورش، هالك را برای رسیدن به خودش از نظر ذهنی یاری كرده‌ باشد. همچنین در داستانی، این نیروی هالك او را به سمت ریك جونز و بتی می‌کشاند و یا در داستانی دیگر نفرت را بدون هیچ‌گونه اطلاع قبلی از محل تقریبی حضورش، با دقت مكان‌یابی می‌کند.

تشعشع گاما / انرژی و گسیل آن

البته این نكته معمولاً جزو قدرت‌های هالك به شمار نمی‌رود، اما شواهد كافی در دست است كه نشان‌ می‌دهند هالک قابلیت‌های محدودی در كار كردن با صورت‌های گوناگون انرژی، خصوصاً تابش اشعه‌ی گاما، دارد. بدن هالك با ایجاد و تابش انرژی گاما، مانند یك «باتری گاما[۴۳]» عمل می‌کند. زمانی نبرد نهایی[۴۴] می‌خواست از انرژی خودِ هالك برای راه انداختن ماشین‌هایی كه قادر بودند فرزندش را به حیات بازگردانند، استفاده كند. هرچند كه هالك باهوش‌تر از او عمل كرد و هشیارانه انرژی خود را به زور و بسیار سریع‌تر از قابلیت تحمل دستگاه‌ها، به آن‌ها وارد نمود. بنابراین، دستگاه‌ها هم بی‌درنگ با اضافه بار روبرو شده و منفجر شدند. او همچنین، در بحبوحه‌ی جنگ جهانی هالک، مقادیر عظیمی از انرژی گاما را تولید می‌کند. سطح كنترل هالك بر روی انرژی خود و همچنین منابع خارجی انرژی هنوز هم مشخص نشده ‌است.

ضعف‌های هالك

گفته شد كه آدامانتیوم و ویبرانیوم قادر به نفوذ در پوست هالك هستند. در جنگ جهانی هالك هم چنگال‌های ولورین، ایكس ۲۳[۴۵]و پلنگ سیاه[۴۶]، قادر به نفوذ در پوست او بودند.

فیلم‌های سینمایی هالك

ثور: راگناروك[۴۷] [معادل اسكاندیناویایی از نبرد نهایی بین خیر و شر – م] (محصول ۲۰۱۷)

مارك روفالو[۴۸] در نقش هالك بازی می‌كند.

وضعیت: در حال تولید

بعد از تهدید آسگارد توسط راگناروك، آخرالزمان اسكاندیناوی، تور باید به مقابله با خدایان برخیزد.

5

مارک روفالو در نقش هالک

انتقام‌جویان: دوران آلترون[۴۹] (سال ۲۰۱۵)

مارك روفالو در نقش هالك بازی می‌كند.

هم زمان با تلاش تونی استارك[۵۰] برای راه‌اندازی سریع یك برنامه‌ی مسكوت مانده‌ی حفظ صلح، وقایع به شكل بدی پیش رفته و بزرگ‌ترین قهرمانان زمین به آزمونی نهایی كه سرنوشت كره‌ی زمین را تعیین می‌كند، كشانده می‌شوند. با ظهور آلترون تبه‌كار، وظیفه‌ی متوقف كردن اجرای برنامه‌های وحشتناك او نیز به عهده‌ی انتقام‌جویان می‌افتد. اتحادهای نه چندان ساده و اعمال غیرمنتظره، خیلی زود مسیر را برای یك ماجراجویی بزرگ بی‌نظیر و حماسی هموار می‌سازند.

انتقام‌جویان[۵۱] (سال ۲۰۱۲)

مارك روفالو در نقش هالك بازی می‌كند.

نیك فری[۵۲] رئیس آژانس بین‌المللی حفظ صلح – كه با نام اس اچ آی یی ال دی شناخته می‌شود – با ظهور یك دشمن غیرمنتظره و تهدید امنیت و آسایش جهانی، برای بازگرداندن جهان از آستانه‌ی یك فاجعه نیاز به یك تیم دارد. با جستجو در تمام جهان، تلاش جسورانه‌ای برای به خدمت گرفتن نیروها آغاز می‌شود!

هالك باورنكردنی (سال ۲۰۰۸)

ادوارد نورتون[۵۳] در نقش هالك بازی می‌كند.

6

ادوارد نورتون در نقش هالک

بروس بنرِ دانشمند زمین را به خاطر یافتن پادزهری برای درمان نیروی لگام‌گسیخته‌ی خشم درون خود، یعنی هالك، زیر پا می‌گذارد. اما بعدازاینكه مغزهای متفكر نظامی – كه در آرزوی بهره‌برداری از قدرت هالك هستند – وی را مجبور می‌کنند به تمدن بازگردد، خود را رودررو با یك دشمن جدید و مرگبار می‌یابد.

هالك (سال ۲۰۰۳)

اریك بانا[۵۴] در نقش هالك بازی می‌كند.

7

اریک بانا در نقش هالک

بروس بنر، یك محقق ژنتیك با گذشته‌ای غم‌بار است که حادثه‌ای باعث می‌شود زمان عصبانیتش به یك هیولای سبز و خشمگین بدل شود.

نبردهای مهم با هالك

۱۱۰۶ نبرد مختلف با هالك به تصویر كشیده شده است.

مهم‌ترین نبردهایی كه با هالك صورت گرفته:

 • هالك در برابر ابرمرد[۵۵]
 • هالك در برابر روز قیامت[۵۶]
 • هالك در برابر تور
 • هالك در برابر هالك سرخ
 • هالك در برابر زن شگفتی[۵۷]
 • هالك در برابر ولورین
 • هالك در برابر مرد آهنی
 • هالك در برابر مرد خفاشی[۵۸]
 • هالك در برابر فلش ۲[۵۹]
 • هالك در برابر ثینگ

——————–

[۱] Hulk

[۲] Bruce Banner

[۳] Steve Rogers

[۴] Hiro-kala

[۵] K’ai

[۶] Arcturus Rann

[۷] Enigma Force

[۸] Microverse

[۹] Chaos King

[۱۰] Hercules

[۱۱] Zom

[۱۲] Marlo Chandler

[۱۳] New Mount Olympus

[۱۴] Zeus

[۱۵] Transformation

[۱۶] Chemical catalyst

[۱۷] Epinephrine

[۱۸] Chemical-extra-physical

[۱۹] The Beyonder

[۲۰] Green Scar

[۲۱] Human Torch

[۲۲] Invisible Woman

[۲۳] Crypto Man

[۲۴] Wonder Man

[۲۵] Vision

[۲۶] Scarlet Witch

[۲۷] Adamantium

[۲۸] Tectonic Plates

[۲۹] Antimatter

[۳۰] Celestial level

[۳۱] Dark magic

[۳۲] Self Sustenance

[۳۳] Vibranium

[۳۴] Nova Blast

[۳۵] Galactus

[۳۶] Regenerative Healing Factor

[۳۷] Vector

[۳۸] Superhuman Leaping Ability

[۳۹] Oxygenated Perfluorocarbon

[۴۰] Nitrogen Narcosis

[۴۱] Astral Form Perception

[۴۲] Homing Ability

[۴۳] Gamma battery

[۴۴] Armageddon

[۴۵] X-23

[۴۶] Black Panther

[۴۷] Thor: Ragnarok

[۴۸] Mark Ruffalo

[۴۹] Avengers: Age of Ultron

[۵۰] Tony Stark

[۵۱] The Avengers

[۵۲] Nick Fury

[۵۳] Edward Norton

[۵۴] Eric Bana

[۵۵] Superman

[۵۶] Doomsday

[۵۷] Wonder Woman

[۵۸] Batman

[۵۹] Flash II

——————–

مطالب مرتبط:

۱- کانال تلگرام خانه‌ی پی‌نما‌ی ایران

۲– صفحه‌ی اینستاگرام خانه‌ی پی‌نمای ایران

۳- معرفی کاراکتر هالک بخش۱

۴- معرفی کاراکتر ثور

۵- معرفی کاراکتر سوپرمن

۶- معرفی کاراکتر بتمن

۷- معرفی کاراکتر مردعنکبوتی

۸- معرفی کاراکتر مردآهنی

۹- معرفی کاراکتر کاپیتان آمریکا

2 thoughts on “معرفی کاراکتر هالک – بخش دوم

 1. خب یه همچین شخصیتی رومیگن از جاگرنات ضیعفتره…..بابا یه انرژی جنبشی هالک از خودش بده بیرون جاگرنات رو پودر میکنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *