نگاهی به اولین مسابقه‌ی پی‌نما در ایران

1

اواخر مهر ماه ۱۳۹۵ بود که اولین مسابقه‌ی پی‌نما در کشور برگزار شد. خانه‌ی پی‌نمای ایران در راستای گسترش جامعه‌ی مخاطبین و فراگیر شدن پی‌نما، شناسایی استعدادهای بالقوه‌ی این عرصه، شناساندن هر چه بیشتر هنرمندان فعال در این حوزه و ایجاد بستری مناسب برای ارتباط‌گیری ناشرین پی‌نما با هنرمندان به برگزاری این مسابقه در سطح کشوری اقدام نمود.

شرکت‌کنندگان این مسابقه ۳ هفته فرصت داشتند تا رویارویی رستم با ارژنگ دیو را حداکثر در ۴ صفحه به تصویر بکشند. البته به دلیل استقبال مخاطبان مهلت ارسال آثار برای یک هفته تمدید شد. در این مسابقه ۴۰ اثر دریافت شد که سبک‌های مختلفی را پوشش می‌داد. نکته‌ی جالب در این میان بازه‌ی سنی شرکت‌کنندگان بود – از ۱۶ سال تا ۴۰ سال – که حاکی از فراگیر بودن پی‌نما در نسل‌ جوان است.

پس از اتمام زمان مسابقه، آثار در اختیار تیم داوری – متشکل از آقایان سید مصطفی حسینی، سعید رزاقی و امین مویدی که از افراد سرشناس این عرصه هستند – قرار گرفت و در نهایت با مشخص شدن آثار برتر، به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که صرفاً برگزاری مسابقه، کمک خاصی به این عرصه نخواهد کرد و خانه‌ی پی‌نمای ایران نیز به این مهم توجه ویژه‌ای دارد. در همین راستا تلاش نمودیم با معرفی آثار شرکت‌کنندگان به ناشران فعال این حوزه‌ در سراسر کشور زمینه‌ی ایجاد اشتغال شرکت‌کنندگان را فراهم آوریم و کمکی به چرخش این صنعت فرهنگی کرده باشیم.

خانه‌ی پی‌نمای ایران قصد دارد این مسابقات را به صورت منظم در طول سال برگزار نماید و پلی میان ناشران و هنرمندان این عرصه باشد. در حال حاضر نیز سری دوم مسابقه در دو بخش طراحی و نویسندگی پی‌نما در حال برگزاری است و فرصت مناسبی است برای تمامی علاقمندان تا با شرکت در این رویداد هنری از فرصت معرفی شدن به ناشران فعال بهره‌مند شوند.


مطالب مرتبط:

۱- کانال تلگرام خانه‌ی پی‌نما‌ی ایران

۲– صفحه‌ی اینستاگرام خانه‌ی پی‌نمای ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *