با فیلم‌های در حال ساخت دنیای پی‌نماهای دی‌سی آشنا شوید

1

دنیای سینمایی دی‌سی تصمیم دارد به تدریج جایگاه واقعی خود را در صنعت فیلم‌سازی هالیوود پیدا کند. در عین حال، آینده‌ی فیلم‌های ابرقهرمانی این استودیو نیز روشن به نظر می‌رسد. فیلم‌های لیگ عدالت[۱] و زن شگفت‌انگیز[۲] در سال ۲۰۱۷ به روی پرده‌ی سینما خواهند رفت. فیلم آکوامن[۳] نیز در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۱۸ (۱۳ مهر ۱۳۹۷) به نمایش عمومی در خواهد آمد. با این اوصاف، انتظار می‌رود که دنیای سینمایی دی‌سی به عنوان یکی از پرطرفدارترین فرانچایزهای هالیوود، به موفقیت قابل توجهی دست یابد. البته لازم به توضیح است که فیلم‌های بعدی دی‌سی در مراحل مختلف تولید به سر می‌برند.

برخی از آثار سینمایی دی‌سی قطعاً طی چند ماه‌ آینده اکران خواهد شد، در حالی که وضعیت سایر آنها از زمان انتشار خبر تولیدشان تاکنون مسکوت مانده است. به هر حال، همه‌ی این فیلم‌ها پتانسیل درخشش و موفقیت را دارند. در این مقاله فهرستی از فیلم‌های آینده‌ی این استودیو را در اختیار شما قرار می‌دهیم و وضعیت کنونی هر یک از آنها را تشریح می‌نماییم.

شزم[۴]

تاریخ اکران: ۱۶ فروردین ۱۳۹۸

تیم کاملاً متفاوتی از افراد مبتکر و خلاق بر روی پروژه‌ی تولید فیلم شزم کار می‌کنند، به همین خاطر این فیلم پتانسیل آن را دارد که به یکی از جذاب ترین آثار دنیای سینمایی دی‌سی تبدیل شود. سازندگان فیلم شزم تاکید می‌کنند که جذابیت این فیلم از سایر آثار دی‌سی بیشتر خواهد بود. ابهت شخصیت بلک آدام با بازی دواین جانسون موفقیت این پروژه را تا حدود زیادی تضمین می‌کند.

وب سایت IMDB تایید کرده است که بیل برچ مسئولیت نگارش فیلمنامه‌ی شزم را بر عهده خواهد داشت. با تمام این اوصاف، درخشش و موفقیت این فیلم به هیچ وجه دور از انتظار نخواهد بود.

2

دواین جانسون در مصاحبه‌های مختلف خاطر نشان کرده است که نقش شخصیت بلک آدام را بر عهده خواهد داشت، اما هنوز دی‌سی رسماً اعلام نکرده است که چه کسی در نقش این ضدقهرمان نام‌آشنای کتاب‌های پی‌نما ظاهر خواهد شد. فعلاً حتی معلوم نیست که چه کسی سکان هدایت پروژه‌ی تولید فیلم شزم را در اختیار خواهد داشت.

حوریان شهر گاتهام[۵]

تاریخ اکران: نامشخص

با وجود اینکه خبر مربوط به پروژه‌ی تولید فیلم حوریان شهر گاتهام به تازگی منتشر شده است، هنوز اطلاعات چندانی در مورد این فیلم در اختیار علاقمندان سینما قرار نگرفته است. هارلی کوئین با بازی مارگوت رابی، یکی از شخصیت‌های اصلی این فیلم خواهد بود. ظاهراً رابی مسئولیت تهیه‌کنندگی اجرایی این پروژه را نیز بر عهده خواهد داشت.

در فیلم حوریان شهر گاتهام، هارلی کوئین با پویزن آی‌وی و زن گربه‌ای متحد می‌شود تا در برابر گروهی از ابرقهرمانان زن موسوم به پرندگان شکاری صف آرایی کند. دیوید آیر کارگردان فیلم جوخه‌ی انتحار، سکان هدایت این پروژه را در اختیار خواهد داشت. نگارش فیلمنامه‌ی حوریان شهر گاتهام نیز بر عهده‌ی جنیوا رابرتسون دورت است.

3

در حال حاضر مشخص نیست که چه کسانی قرار است نقش اعضای تیم پرندگان شکاری و همدستان هارلی کوئین را بازی کنند. همچنین، در مورد احتمال حضور بتمن و جوکر در این فیلم سخنی به میان نیامده است.

فلش[۶]

تاریخ اکران: ۲۵ اسفند ۱۳۹۶

مسلماً مراحل تولید هیچ یک از پروژه‌های دی‌سی به اندازه فیلم فلش با فراز و نشیب همراه نبوده است. در شرایطی که ست گراهام اسمیت و ریک فامویوا از کارگردانی این فیلم ابرقهرمانی کناره‌گیری کرد‌ه‌اند، جای خالی یک کارگردان خلاق در تیم تولید این پروژه به وضوح قابل مشاهده است و آینده‌ی آن در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به هر حال، هنوز همه‌ی امیدها نقش بر آب نشده است. ست گراهام اسمیت هنوز به عنوان فیلمنامه‌نویس با این پروژه همکاری می‌کند و بازیگران توانمندی همچون ازرا میلر، کیرسی کلمنز، بیلی کروداپ و ری فیشر در آن به هنرنمایی می‌پردازند.

4

همانطور که قبلاً اشاره شد، فیلم فلش به دلیل فقدان کارگردان در وضعیت بلاتکلیفی به سر می‌برد. بنابراین، دی‌سی باید هر چه سریع‌تر برای برطرف کردن این مشکل چاره‌ای بی‌اندیشد. هنوز اطلاعاتی در مورد خط داستانی این فیلم ارائه نشده است. حضور نسبتاً کوتاه شخصیت فلش در فیلم جوخه‌ی انتحار، احتمال ورود ضد قهرمانان گروه راگ[۷] به خط داستانی فیلم فلش را تقویت می‌کند.

مرد پولادین ۲[۸]

تاریخ اکران: نامشخص

یکی از هیجان‌انگیزترین اخبار مربوط به فیلم‌های دی‌سی در تابستان سال ۲۰۱۶ منتشر شد. در آن زمان اعلام شد که این استودیو با همکاری کمپانی برادران وارنر، مراحل تولید قسمت دوم فیلم مرد پولادین را آغاز کرده است. اطلاعات ارائه شده در مورد این فیلم حاکی از آن است که هنری کویل یک بار دیگر در نقش سوپرمن ظاهر خواهد شد.

ماجراهای فیلم مرد پولادین ۲ پس از رویدادهای فیلم لیگ عدالت اتفاق می‌افتد. در این فیلم، ظاهر و رفتار سوپرمن با آنچه که در کتاب‌های کمیک به نمایش در آمده، انطباق بیشتری دارد.

5

گذشته از اینکه می‌دانیم مراحل تولید این پروژه چندی پیش آغاز شده است، فعلاً اطلاعات دیگری در مورد آن در دسترس نیست. در حال حاضر، با توجه به اطلاعات ارائه شده در وب سایت IMDB به این نتیجه می‌رسیم که حتی عنوان مرد پولادین ۲ نیز می‌تواند پیش از نمایش این فیلم در سینماها تغییر کند.

بتمن[۹]

تاریخ اکران: نامشخص

در شرایط کنونی، فیلم مستقل بتمن با حضور بن افلک مورد انتظارترین فیلم دی‌سی به حساب می‌آید. ظاهراً بن افلک علاوه بر بازی در نقش اصلی این فیلم، مسئولیت نگارش فیلمنامه و کارگردانی آن را نیز بر عهده خواهد داشت. ناگفته نماند که جف جانز در نوشتن فیلمنامه‌ی بتمن او را یاری خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌ها، ضد قهرمانی به نام دث استروک با بازی جو مانگالینو نقش مهمی را در خط داستانی این فیلم بر عهده خواهد داشت. ظاهراً او پس از فرار از تیمارستان آرکهام، مجموعه‌ای از رویدادها را رقم خواهد زد. احتمالاً جرمی آیرونز و جی. کی. سیمونز نقش‌های مکمل این فیلم را بر عهده خواهند داشت.

6

فعلاً در مورد جزئیات داستان این فیلم و هویت سایر شخصیت‌هایی که نقش مهمی را در آن ایفا می‌کنند، هیچ اطلاعاتی ارائه نشده است. این احتمال هم وجود دارد که عنوان این فیلم ابرقهرمانی در آینده‌ی نه چندان دور تغییر کند.

سایبورگ[۱۰]

تاریخ اکران: سال ۱۳۹۹

یکی از نکاتی که با قاطعیت در مورد این فیلم می‌توانیم بگوییم این است که ری فیشر مجدداً در نقش سایبورگ ظاهر خواهد شد. به احتمال بسیار زیاد، جو مورتون نیز یک بار دیگر نقش سیلاس استون را بازی خواهد کرد. البته این اتفاق در صورتی می‌افتد که استون از رویدادهای فیلم‌های قبل از سایبورگ جان سالم به در ببرد.

ری فیشر در مصاحبه‌های مختلف اعلام کرده است که یکی از دغدغه‌های بزرگ سایبورگ این است که هویت انسانی خود را حفظ کند. با این اوصاف به نظر می‌رسد که در این فیلم، سایبورگ تمام تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا کنترل اعضای رباتیک بدن خود را در اختیار بگیرد.

7

تا فرا رسیدن موعد اکران فیلم سایبورگ زمان زیادی باقی مانده است. در حال حاضر، هیچ نویسنده‌‌ای برای نگارش فیلمنامه‌ی سایبورگ اعلام آمادگی نکرده و هیچ کارگردانی مسئولیت هدایت این پروژه را بر عهده نگرفته است. بدین ترتیب، این فیلم به عنوان یکی از کم سروصداترین فیلم‌های در حال ساختِ دی‌سی شناخته می‌شود.

سپاه فانوس سبز[۱۱]

تاریخ اکران: ۳ مرداد ۱۳۹۹

پس از یک سکوت خبری نسبتاً طولانی، دی‌سی بالاخره در اوایل ماه ژانویه‌ی سال جاری میلادی اطلاعات ناچیزی را در مورد فیلم سپاه فانوس سبز در اختیار علاقمندان قرار داد. ظاهراً در این فیلم، هال جوردن و جان استوارت با یکدیگر همراه می‌شوند تا از فعال شدن یک سلاح مرگبار در فضا جلوگیری کنند.

8

با وجود اینکه در حال حاضر، یک تصویر نه چندان دقیق از موضوع کلی فیلم سپاه فانوس سبز در ذهن طرفداران سینما شکل گرفته، هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد بازیگران اصلی آن منتشر نشده است.

فعلاً هیچ کس برای کارگردانی این فیلم اعلام آمادگی نکرده، اما اخیراً دیوید گویر و جاستین رودز مسئولیت نگارش فیلمنامه‌ی آن را بر عهده گرفته‌اند. تا موعد اکران فیلم سپاه فانوس سبز مدت زمان زیادی باقی مانده است. بنابراین، انتظار می‌رود که سکوت خبری در مورد آن تا مدتی ادامه پیدا کند، مگر آنکه این فیلم زودتر از موعد مقرر به نمایش عمومی درآید.

جوخه‌ی انتحار ۲[۱۲]

تاریخ اکران: نامشخص

پس از انتشار خبر مربوط به آغاز مراحل تولید فیلم حوریان شهر گاتهام در انتهای سال ۲۰۱۶، دی‌سی اعلام کرد که بر روی قسمت دوم فیلم جوخه‌ی انتحار کار می‌کند. انتشار این خبر چندان دور از انتظار نبود، زیرا قسمت اول این فیلم با وجود نقدهای نه چندان مثبت منتقدان، به یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمایی سال میلادی گذشته تبدیل شد. در حال حاضر، دی‌سی مراحل تولید این پروژه را آغاز کرده است، اما به نظر نمی‌رسد که اکران عمومی آن را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهد.

9

فعلاً هیچ نویسنده و کارگردانی برای همکاری با این پروژه اعلام آمادگی نکرده است. بدین ترتیب، اگر دی‌سی سکان هدایت این فیلم را نیز به دیوید آیر بسپارد، شگفت‌زده نخواهیم شد. به هر حال، فعلاً هیچ اطلاعاتی در این باره در دسترس نیست.

اسامی هیچ یک از قهرمانان و ضدقهرمانان این فیلم نیز رسماً اعلام نشده است. در حال حاضر، بازگشت آماندا والر با بازی ویولا دیویس به قسمت دوم جوخه‌ی انتحار بیش از حضور هر شخصیت دیگری محتمل به نظر می‌رسد. هر چند که دی‌سی صحت این احتمال را نیز رسماً تایید نکرده است.

ددشات[۱۳]

تاریخ اکران: نامشخص

در شرایط کنونی، تنها اطلاعات موثقی که در مورد فیلم ددشات ارائه شده این است که این فیلم قطعاً ساخته خواهد شد. احتمالاً ویل اسمیت یک بار دیگر نقش این تک‌تیرانداز سرسخت را بازی خواهد کرد و رابطه‌ی او با دخترش تأثیر بسزایی را در خط داستانی این فیلم خواهد داشت. به هر حال، موفقیت این پروژه غیرقابل پیش‌بینی به نظر می‌رسد.

10

شواهد امر حاکی از آن است که به غیر از ویل اسمیت، بازیگر سرشناس دیگری در این پروژه حضور نخواهد داشت. در حال حاضر، مراحل تولید فیلم ددشات در دی‌سی آغاز شده است، اما در ابتدایی‌ترین فاز اجرایی خود قرار دارد. فعلاً باید منتظر بمانیم تا اسامی کارگردان و فیلمنامه‌نویس و تاریخ اکران این فیلم اعلام شود.

لیگ عدالت ۲[۱۴]

تاریخ اکران: نامشخص

در حال حاضر، تقریباً هیچ اطلاعات دقیقی در مورد این پروژه ارائه نشده است. البته با توجه به دنباله‌دار بودن داستان قسمت اول فیلم لیگ عدالت به کارگردانی زک اسنایدر می‌توان نتیجه گرفت که احتمالاً بسیاری از المان‌های داستانی این فیلم را در قسمت دوم آن نیز مشاهده خواهیم کرد. در ابتدا قرار بود که فیلم لیگ عدالت۲ در سال ۲۰۱۹ به نمایش عمومی در آید، اما در پی تصمیم اسنایدر مبنی بر پیگیری سایر پروژه‌های سینمایی، تاریخ اکران این فیلم به زمان دیگری موکول شد.

11

ماهیت فیلم لیگ عدالت۲ برای بسیاری از طرفداران دنیای سینمایی دی‌سی، به یک معمای بزرگ تبدیل شده است. هنوز معلوم نیست که آیا زک اسنایدر مسئولیت کارگردانی این فیلم را بر عهده خواهد داشت یا خیر. هویت ابرقهرمان‌ها و شخصیت‌های شرور این فیلم نیز فعلاً در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در پایان قسمت اول فیلم لیگ عدالت، استپن‌ولف شکست سختی را متحمل می‌شود. بسیاری از طرفداران کمیک‌های دی‌سی بر این باورند که ضدقهرمانی به نام دارک‌ساید، در فیلم لیگ عدالت۲ جای او را می‌گیرد. به هر حال، هنوز خیلی زود است که بخواهیم صحت این احتمالات را تایید کنیم.

منبع: تک‌شات

پی‌نوشت: در این بازنشر چارچوب متن اصلی حفظ اما تغییراتی اعمال شده است.


[۱] Justice League

[۲] Wonder Woman

[۳] Aquaman

[۴] Shazam

[۵] Gotham City Sirens

[۶] The Flash

[۷] The Rogue

[۸] Man Of Steel 2

[۹] The Batman

[۱۰] Cyborg

[۱۱] Green Lantern Corps

[۱۲] Suicide Squad 2

[۱۳] Deadshot

[۱۴] Justice League 2


مطالب مرتبط:

۱- کانال تلگرام خانه‌ی پی‌نما‌ی ایران

۲– صفحه‌ی اینستاگرام خانه‌ی پی‌نمای ایران

One thought on “با فیلم‌های در حال ساخت دنیای پی‌نماهای دی‌سی آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *