و اما اختتامیه…

روز گذشته در ادامه‌ی روند دومین مسابقه‌ی طراحی و نویسندگی پی‌نما با موضوع «یک عملیات آتش‌نشانی»، مراسم اختتامیه‌ای با حضور جمعی از پیشکسوتان، اساتید، طراحان، نویسندگان، دانشجویان رشته‌ی هنر و علاقمندان به هنر-صنعت پی‌نما در تالار فارابی دانشگاه هنر برگزار گردید.

اولین نشست تخصصی-تعاملی با حضور آقای محمد ابوالحسنی – تهیه‌کننده‌ی انیمیشن دیرین دیرین – برگزار شد و ایشان با اشاره به پیشینه‌ی کاری خود در عرصه‌ی انیمیشن، از دو ایده‌ی جدیدشان در حوزه‌ی انیمیشن و قهرمان‌سازی سخن گفتند و به سؤالات حضار در زمینه‌ی چالش‌های ایجاد کسب و کار پاسخ دادند. نکته‌ی جالب صحبت‌های ایشان، اشاره به ایجاد موقعیت‌های شغلی جدید برای هنرمندان در همه‌ی استان‌ها و اعلام آمادگی برای همکاری با نیروهای جوان و صاحب ایده‌های خلاقانه بود.

photo_2017-04-10_12-47-22

نشست دوم با حضور آقایان علی جاسبی‌نیا – مدیر انتشارات دانش‌آموز، سید امین مؤیدی – سردبیر سابق ماهنامه‌ی طنز خط خطی و مهدی یوسف‌وندی – معاون بازرگانی و برندینگ انتشارات موسسه فرهنگی و هنری خراسان برگزار شد. سؤالات حاضران این بار در عرصه‌ی پی‌نما، به بخش بازار، فروش، سلیقه‌یابی مخاطب و تجربیات ارزشمند آنان معطوف بود.

در بخش سوم آقای سید محمدحسین سجادی نیری – دبیر ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری – به تشریح رویکرد ستاد در زمینه‌ی صنایع خلاق پرداختند و به نقش دانشجویان هنری در ایجاد کسب و کار اشاره نمودند.

photo_2017-04-10_14-31-36

در پایان نیز با حضور رئیس ستاد فناوری‌های نرم و هویت ساز و داوران محترم آقایان مهرداد شاهوردی و حسن نوزادیان، جوایز برندگان در دو رشته‌ی طراحی و نویسندگی پی‌نما اهدا گردید. اسامی برندگان به شرح زیر است:

برندگان بخش طراحی

نفر اول: میثم برزا

نفر دوم: رضا عربستانی‌نو

نفر سوم: سید تقی رضایی

برندگان بخش نویسندگی

نفر اول: علیرضا فرمانی

نفر دوم: کوروش تشکری صباغ

نفر سوم: امین توکلی

photo_2017-04-10_12-47-10

لازم به ذکر است که آثار برتر این مسابقه به زودی در پایگاه پی‌نمای ایران به نمایش در خواهد آمد و علاقمندان می‌توانند با ثبت‌نام در این سایت و ثبت امتیاز برای هر اثر، اثر برتر از دیدگاه مردم را مشخص نمایند.

در پایان، خانه‌ی پی‌نمای ایران از تمامی اساتید، هنرمندان و هنردوستانی که با حضور گرمشان محفل ما را رونق بخشیدند و نیز همه‌ی دست‌اندرکاران برگزاری مراسم در ستاد فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و دانشگاه هنر قدردانی می‌نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *