۱۰ ابرخبیث برتر تاریخ سینما

1

ابرقهرمانان نیک‌سرشت را فراموش کنید و به یاد اعمال شریرانه‌ی ابرخبیث‌ها و بدجنس‌های برتر فیلم‌های تخیلی قصه‌های مصور بیفتید که اگر آنها نبودند قهرمانان داستان گل نمی کردند! این ۱۰ خبیث در میان کتاب‌های پی‌نما سرآمد بقیه‌اند:

  1. جوکر[۱]

موجود خوب؟! یا موجود شریر؟! جوکر با آن قیافه‌ی دلقک‌وارش می‌تواند هم بخنداند و هم عصبی کند. این ابرخبیث اولین بار در سال ۱۹۸۹ توسط جک نیکلسون در فیلم بت‌من معرفی شد. لیکن بهترین نقش آن را بازیگر استرالیایی هیث لجر به سال ۲۰۰۸ برای فیلم‌ساز کریستفر نولان در «شوالیه‌ی تاریکی» بازی کرد. اگرچه هیث در سن ۲۸ سالگی به دلیل استعمال بیش از حد موادمخدر درگذشت ولی اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل سال برای بازی در نقش جوکر به وی تعلق گرفت.

  1. مگنتو[۲]

هر موجود خبیثی ادعا می کند که قهرمان است اما این بدطینت بهتر از هرکس دیگری می‌تواند در برابر خشونت دفاع کند. مگنتو بدجنس سری ایکس‌من (مردان مجهول) در حقیقت یک هیولاست چرا که دنیای اطراف او را به این هیبت درآورده است. تا کنون چندین بازیگر نقش این خبیث را بازی کرده‌اند: برت موریس (در فیلم ایکس‌من)، ایان مک کلن (در فیلم ایکس‌من: روزهای گذشته‌ی آینده) و مایکل فاسبندر (در فیلم ایکس‌من: آپوکالیپس).

  1. کینگ‌پین[۳]

قبل از آن که به عنوان مرد بدسرشت بی‌باک[۴] شناخته شود از طریق پی‌نمای دیک تریسی معرفی شد. این ابرخبیث در دهه‌ی ۱۹۳۰ به شهرت رسید. وارن بیتی در فیلم دیک تریسی (۱۹۹۰) ایفای نقش کینگ‌پین را به عهده‌ی آل پاچینو گذاشت منتها با اسم پسر گندهه[۵]. فرانک میلر این بدطینت را تغییر شکل داد و به صورت یک موجود رذل و شریر نیویورکی در آثار پی‌نمای جنایی درآورد.

  1. دکتر دوْم[۶]

اسم اصلی دکتر دوْم ویکتورفون دوْم بود که به کمک پی‌نماهای مارول با نقش یک دشمن سرسخت در چهار شگفت انگیز مشهور شد. او در اصل یک دانشمند دیوانه بود و در دنیای پی‌نماها با اسپایدرمن به نبرد می‌پرداخت. دکتر دوْم در فیلم چهار شگفت انگیز (۲۰۰۷) توسط جولین مک ماهون بر روی پرده‌های سینما دیده شد.

  1. زن گربه‌ای[۷]

این زن خبیث با نقاب گربه و شلاق از دهه‌ی ۱۹۶۰ وارد دنیای پی‌نماها شد. ستاره‌های بسیاری به ایفای نقش زن گربه‌ای پرداخته‌اند که از جمله‌ی مشهورترین آنها می‌توان آن هاتاوی، اریتا کیت، هلی بری، جولی نیومار و میشل فایفر را نام برد. در مجموعه‌ی تلویزیونی گاتام (۲۰۱۴) کارمن بیکوندوا این نقش را به عهده داشت.

  1. لاکی[۸]

لاکی از طریق تناسخ به صورت برادر نابکار ثور درآمد و تام هیدلستون به این شخصیت خبیث جان بخشید و در فیلم ثور (۲۰۱۱) قلبش زخمی شد و روحش در فیلم انتقام‌جویان (۲۰۱۲) ظاهر گشت.

  1. ازیماندیاس[۹]

مرد بدطنیت آدریان ویدت ملقب به ازیماندیاس از طریق مردان نگهبان وحشت و هراس در دنیا به راه انداخت. این شخصیت را آلن مور و دیو گیبسون خلق کرده‌اند و متیو ویلیام گود آن را بازی کرده است.

  1. ونوم[۱۰]

ونوم ضدقهرمانی بود که در سال ۱۹۸۸ توسط نویسنده دیوید میشلینی و تصویرگرانی چون تاد مک فارلین و مایک زک خلق شد و در فیلم اسپایدرمن ۳ (۲۰۰۷) تافر گریس نقش ونوم را بازی کرد و از او موجودی به شدت شریر خلق کرده و بر پرده به نمایش گذاشت.

  1. گالاکتوس[۱۱]

گالاکتوس را قدرتمندترین خبیث پی‌نماها می‌دانند. نام اصلیش گالان است و موجود عجیب سیاره‌ای است که خودش را ارباب دنیا می‌پندارد. او از این که همه‌ی دنیاها را نابود می‌سازد ابایی ندارد و اهمیتی نمی‌دهد انسان‌های بی شماری کشته شوند. گالاکتوس از طریق پی‌نمای چهار شگفت انگیز معرفی و شناخته شد.

  1. فونیکس سیاه[۱۲]

جین الین گری سامرز زن خبیث قصه‌های مصور مارول با سری ایکس‌من به شهرت رسید. او با لقب فونیکس سیاه به کمک ستارگانی چون هیلی رام (در ایکس من: آخرین مقاومت) و فامکه جنسن (در ولورین) و سوفی ترنر (در ایکس من: آپوکالیپس) به تصویر درآمد.

منبع: بانی‌فیلم

پی‌نوشت: در این بازنشر چارچوب متن اصلی حفظ اما تغییراتی اعمال شده است.


[۱] The Joker

[۲] Magneto

[۳] Kingpin

[۴] Daredevil

[۵] Big Boy

[۶] Doctor Doom

[۷] Cat Woman

[۸] Loki

[۹] Ozymandias

[۱۰] Venom

[۱۱] Galactus

[۱۲] Dark Phoenix


مطالب مرتبط:

۱- کانال تلگرام خانه‌ی پی‌نما‌ی ایران

۲– صفحه‌ی اینستاگرام خانه‌ی پی‌نمای ایران

2 thoughts on “۱۰ ابرخبیث برتر تاریخ سینما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *