انتشارات خراسان و افتخارات جدید

انتشارات خراسان که پیش از این با سری کتاب‌های پی‌نمای شاهنامه شناخته شد در هفته‌های اخیر در دو رویداد مختلف مورد تقدیر قرار گرفت. این ناشر فعال و خوش‌قریحه که قبلاً در بخش معرفی کتاب به محصولات فاخر آن پرداخته‌ایم، در یک جشنوارۀ ارائۀ محصول و یک رویداد رقابتی برای کالای فرهنگی برگزیده شد. دور از واقعیت نیست اگر انتشارات خراسان را تنها ناشر تخصصی کمیک در ایران بنامیم و کتاب‌هایش را مرجع مناسبی برای معرفی قالب پی‌نما یا حتی پی‌نمای ایرانی توصیف کنیم.

و اما دو رویداد فرهنگی‌ای که خراسان در آنها برگزیده شد:

۱- جایزۀ فیروزه

1

رویدادی رقابتی که در دو بخش دایر شد؛ «پژوهش» با تمرکز بر ارائۀ مقاله و پایان‌نامه و بخش «جشنواره» شامل رقابت میان محصولات واقعی. انتشارات خراسان برای اثر حمله به اچ۳ جایزۀ فیروزه را از آن خود کرد. حمله به اچ۳ اثری است در ژانر حماسی و جنگی که به روایت یک عملیات غرورآفرین در زمان جنگ تحمیلی پرداخته و ضدحملۀ کوبندۀ نیروی هوایی ارتش در پاسخ به بمباران از سوی رژیم بعث را روایت می‌کند.

۲- همایش ملی دوسالانۀ ارتقاء کیفیت محصولات و فعالیت‌های فرهنگی

2

در هفته‌ای که گذشت مراسم اختتامیۀ همایش و جشنوارۀ ملی ارتقاء کیفیت محصولات و فعالیت‌های فرهنگی برگزار شد که نشست‌های تخصصی، داوری مقالات و یک جشنوارۀ جانبی را شامل بود. بخش جشنوارۀ محصولات فرهنگی نیز در این دوره اضافه شد که در دو حوزۀ فعالیت‌های مردمی و فعالیت دستگاه‌ها به محصولات برتر یک نشان کیفیت اهدا گردید. از میان حدود ۳۰۰ محصول، ۳۰ محصول، نشان و تندیس جشنواره را دریافت نمودند. در بین برندگان یک نام آشنا به چشم‌ می‌خورد: انتشارات خراسان نشان اول کیفیت محصول را دریافت کرد.

امیدواریم دوستان خوش‌فکر و متخصص این انتشارات هر روز بیش از پیش بدرخشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *