این پوسترهای دوست‌داشتنی

سلام کامیکس پروژۀ تولید اینفوگرافی‌های جذاب آموزشی بر اساس محتواهای قرآنی را آغاز کرده است. این اینفوگرافی‌ها برای افراد از هر قشر و مذهب و با هر سنّی قابل استفاده است.

اعضای تیم سلام کامیکس برای تولید هر پوستر زمان زیادی را برای تحقیق و طراحی صرف می‌کنند تا حاصل کار از لحاظ محتوا و فرم برای هر بیننده‌ای جذاب و آموزنده باشد. سلام کامیکس قصد دارد از این به بعد نیز هر ماه یک پوستر آموزشی جدید تولید کند و آن را در فضای سایبری به اشتراک بگذارد. مجموعه‌های مختلف هم می‌توانند فایل با کیفیت بالای هر پوستر را خریداری و استفاده نمایند.

دست‌اندرکاران مجموعۀ سلام کامیکس معتقدند این اولین بار است که آموزه‌های قرآنی با این روش آموزش داده می‌شود. آن‌ها تا کنون در دو کشور دبی و مالزی اینفوگرافی‌های تولیدشده را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده‌اند و اذعان می‌کنند که بازخوردهای بسیار مثبتی را حتی از غیرمسلمانان دریافت کرده‌اند.

مهدی طباطبایی یزدی فارغ‌التحصیل رشتۀ معماری است که به دلیل علایق شخصی‌اش به تولید کمیک با محتوای اسلامی و قرآنی روی آورده است. وی به همراه سایر اعضای گروه سلام کامیکس طی دو سال گذشته حدود ۲۰ کتاب مصور دربارۀ اسلام تولید کرده‌اند و علاوه‌بر آن تصویرسازی‌های بسیاری نیز در این زمینه انجام داده‌اند.

جدیدترین پروژۀ آن‌ها تولید اینفوگرافی‌هایی زیبا بر اساس آموزه‌های قرآن است و هدفشان از این کار ترغیب مخاطب‌ها و مخصوصاً غیرمسلمانان به خواندن قرآن و تفکر دربارۀ آن است. البته آن‌ها برای ادامۀ پروژۀشان نیاز به سرمایه‌ای ۵هزاردلاری دارند که برای تأمین آن به فراخوان حمایت مالی جهت تأمین سرمایه (crowdfunding) روی آورده‌اند تا بتوانند با کمک‌های نقدی افراد علاقه‌مند به نمونه آثار این مجموعه، پروژۀ تولید اینفوگرافی بر اساس آموزه‌های قرآن را ادامه دهند.

چند نمونه از پوسترهای این مجموعه را با هم ببینیم:

1

2

3

4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *