قدم به قدم تا دیزاتن

گزارش هفتمین نشست از سلسله پیش‌رویدادهای دیزاتن

پنج‌شنبه ۳۰ فروردین، ساعت ۱۳ تا ۱۷

دانشگاه الزهرا(س)، سالن حوراء

سخنرانان: امین توکلی، مهیار چاره‌جو و مسعود آقایی

«چگونه؟ چطور؟ با چه کسی؟» عنوان یکی دیگر از پیش‌رویدادهای دیزاتن بود که به همت اعضای انجمن‌های علمی هنری دانشگاه الزهرا(س) برگزار شد.

5

اولین مهمان برنامه آقای امین توکلی، مترجم و نویسندۀ کتاب‌های کمیک و داستان‌های کوتاه و عضو انجمن نویسندگان کودک و نوجوان بودند. توضیحات مفید و کاربردی ایشان دربارۀ شناخت ویژگی‌های منحصر به فرد کمیک از قبیل تعامل بالا با مخاطب، اکت بالا، شخصیت‌محوربودن، اغراق، نوع رابطۀ علت و معلولی و هنر گلچین‌کردن در همان ابتدا مخاطبان را با تخصصی بودن نویسندگی برای کمیک آشنا کرد. در ادامه با تشریح قالب‌های کمیک، شناخت استایل‌های کمیک و ویژگی‌هایشان، انواع سبک‌های شیوۀ نگارش و آماده‌سازی یک صفحۀ کمیک را (قبل از آن که به طراح داده شود) آموزش دادند.

آقای مهیار چاره‌جو، تصویرگر کمیک و دومین مهمان نشست، دربارۀ تجربیاتشان از همکاری با نویسندگان و سفارش‌دهندگان آثار برای مهمانان صحبت کردند. ایشان همچنین به برخی نکات در خصوص اهمیت نگارش اصول‌مند در بهبود کار طراحی که موجب هماهنگی بیشتر و درک متقابل نویسنده و طراح و در نتیجه بهبود کیفیت اثر اشاره داشتند.

4

در پایان نشست، آقای مسعود آقایی، دبیر گروه کسب و کار در مرکز همکاری‌های فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری و مدرس و منتور کارآفرینی مرکز نوآوری دانشگاه هنر، آموزشی یک ساعته با موضع تیپ‌های شخصیتی و تیپ‌های مدیریتی و نیز اهمیت‌شان در بهبود کار تیمی به صورت تعاملی با مهمانان داشتند.

1

اکثر افراد حاضر در این نشست از ثبت‌نام‌کنندگان رویداد دیزاتن بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *