رقابتی تازه برای خلق کتاب‌های کمیک

poster

انتشارات علمی و فرهنگی با همکاری انجمن فرهنگی-هنری تصویرگران ایران در پی برگزاری رقابتی است که به خلق کتاب‌های کمیک ختم می‌شود. این انتشارات از تمامی نویسندگان و طراحانی که تجربۀ نویسندگی وتصویرگری کمیک و کمیک استریپ دارند، دعوت کرده است که با ارسال یکی از موارد زیر برای حضور در این رقابت ثبت‌نام کنند:

  1. چهارصفحه نمونۀ اثر که بخشی از داستان را روایت کند و یا خود یک داستان کامل باشد با این قید که داستان‌های ارسالی قبلاً چاپ نشده باشند
  2. ایدۀ داستانی کمیک یا کمیک استریپ
  3. سه نمونه طراحی کمیک

علاقه‌مندان به شرکت در این رویداد تا تاریخ ۳۱خردادماه۱۳۹۷ فرصت دارند یکی از موارد فوق را به همراه سوابق کاری (رزومه) به نشانی پست الکترونیکی comic@elmifarhangi.ir ارسال نمایند.

شرکت‌کنندگان در طول مدت برگزاری رویداد می‌توانند از کارگاه‌های متعدد آموزشی و حضور استادان به‌نام عرصۀ کمیک ایران به عنوان مدرسان آن بهره‌مند شوند. کلیۀ این کارگاه‌ها به صورت رایگان برگزار خواهد شد و موضوع آن‌ها با توجه به نیازسنجی آموزشی شرکت‌کنندگان تعیین می‌شود. شروع برگزاری کارگاه‌ها از تاریخ ۵تیرماه۱۳۹۷ خواهد بود و تا تاریخ ۱۵شهریورماه۱۳۹۷ ادامه خواهد داشت.

هم‌زمان با برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تیم‌های شرکت‌کننده فرصت دارند اثر خود را تکمیل و نهایی کنند. از میان پروژه‌های نهایی‌شده، هیئت داوران – که ترکیبی خواهد بود از نویسندگان و تصویرگران و کارشناسان کمیک – یک کتاب و پدیدآورندگان آن را به‌عنوان برنده (مقام اول) اعلام خواهد کرد. همچنین، این هیئت می‌تواند ۹ اثر دیگر را نیز به عنوان آثار قابل تولید به انتشارات علمی و فرهنگی معرفی نماید. جایزۀ بزرگ این رویداد نیز همکاری و خرید اثر توسط انتشارات علمی و فرهنگی خواهد بود.

اطلاعات تکمیلی دربارۀ این رویداد را در این لینک مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *