دیزاتن‌نامه – بخش دوم

نمونه‌هایی از آثار تولیدشده در دیزاتن

اولین رویداد توسعۀ محصول کمیک که با نام دیزاتن شناخته شده است، اردیبهشت‌ماه گذشته برگزار شد. در این رویداد ۹روزه، ۱۱ تیم حضور داشتند که هر کدامشان حول محور یک ایدۀ داستانی شکل گرفته بودند. شرکت‌کنندگان در هر تیم موظف بودند ضمن پرورش ایدۀ اولیۀ داستان و نگارش سناریو، بخشی از آن را نیز طراحی و اجرا کنند.

بخش اول آثار را در این لینک می‌توانید مشاهده کنید و بخش دوم را نیز در ادامه خواهید دید:

فروزش

تعداد اعضای تیم: ۵ نفر

دربارۀ داستان: آژمان ۲۱ساله است و در شهری با سه مشکل اساسی زندگی می‌کند: فساد سیاسی و جو متشنج و ناامنی. با این وجود آژمان جامعه‌اش را دوست دارد و به خاطر خانواده‌اش می‌خواهد از آن محفاظت کند. در حین مرور این مشکلات در ذهن، آژمان متوجه می‌شود که خاطراتش از خانواده‌اش ناقص است و همین باعث نگرانی‌اش می‌شود. او به محل زندگی‌اش می‌رود تا شاید حافظه‌اش را باز یابد که ناگهان … .

     1       4

     2    3

     5    6

بازگشت ضحاک

تعداد اعضای تیم: ۳ نفر

دربارۀ داستان: هنگامی که فریدون ضحاک را شکست می‌دهد، به پیشنهاد سروش (امشاسپند) به جای کشتنش او را در غاری در دماوند به بند می‌کشد که به مرگ طبیعی بمیرد؛ چرا که اگر او را می‌کشت، پلیدی‌اش در جهان گسترده می‌شد. اما مدتی پس از اسارت و به‌زنجیرکشیده‌شدن ضحاک در کوه دماوند، اهریمن خود را بر او نمایان می‌سازد و به او نوید می‌دهد که … .

     7       8

     9      10

     11      12

کبوتر سیاه

تعداد اعضای تیم: ۳ نفر

دربارۀ داستان: سرمایه‌داری معروف به نام «احمد معروفی» در لواسان به قتل می‌رسد. یک هفته پس از این ماجرا شخصی به نام «امیرعباس مظلومی» به پلیس مراجعه کرده و اعتراف می‌کند که او احمد معروفی را به قتل رسانده است. ماجرا از این قرار بوده که … .

        13          14

     15     16

     17     18

4 thoughts on “دیزاتن‌نامه – بخش دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *