پی‌نمای «نبرد هرمز» در صف ورود به بازار کتاب

نبرد هرمز: روایتی مصور از عصر صفوی به زودی به بازار عرضه خواهد شد.

نبرد هرمز را – که اثری است از فراز بزاززادگان – انتشارات علمی و فرهنگی منتشر خواهد کرد.

1این کمیک روایتگر بخشی از تاریخ ایران در عصر صفوی است؛ آن زمان که پرتغالی‌ها به سرپرستی ناخدا آلبوکرک دریانورد مشهور پرتغالی وارد خلیج فارس شده بودند و جزیرۀ هرمز و بخش‌هایی دیگر از خاک ایران را به اشغال خویش درآورده بودند.

طی آن سال‌ها شاه اسماعیل یکم بر تخت پادشاهی ایران تکیه داده بود و خیال نداشت با اشغالگران به مقابله برخیزد. در عوض، سیاست همکاری با ناخدا آلبوکرک را دنبال کرد و همین باعث شد که پرتغالی‌ها در آن نواحی قدرت بگیرند و دیگر شاهان صفوی نیز نتوانند برای اخراج آنان از منطقه کاری از پیش ببرند. گستاخی و رفتار تحقیرآمیز پرتغالی‌ها با مردم و بالاخص حاکمان ایران روز به روز بیشتر می‌شد و بالاخره کاسۀ صبر ایرانیان سر آمد و سپاه ایران به سرکردگی امام قلی خان – حاکم فارس و از سرداران صفوی – به منطقۀ بندرعباس و جزیرۀ هرمز حمله‌ور شدند و توانستند فتح هرمز را رقم بزنند.

حال، فراز بزاززادگان که تاکنون تصویرسازی چند کتاب کمیک از جمله جاسوسان در تخت جمشید و بوعلی، سریع و مرگبار را در کارنامه دارد، این‌بار به سراغ این داستان تاریخی رفته و آن را در قالب کمیک روایت کرده است. این کتاب به زودی از انتشارات علمی و فرهنگی روانۀ بازار خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *