دیزاتن‌نامه – بخش چهارم و آخر

نمونه‌هایی از آثار تولیدشده در دیزاتن

اولین رویداد توسعۀ محصول کمیک که با نام دیزاتن شناخته شده است، اردیبهشت‌ماه گذشته برگزار شد. در این رویداد ۹روزه، ۱۱ تیم حضور داشتند که هر کدامشان حول محور یک ایدۀ داستانی شکل گرفته بودند. شرکت‌کنندگان در هر تیم موظف بودند ضمن پرورش ایدۀ اولیۀ داستان و نگارش سناریو، بخشی از آن را نیز طراحی و اجرا کنند.

بخش اول و دوم و سوم آثار را طی سه‌هفتۀ گذشته مشاهده کردید و اکنون نوبت تماشای بخش آخر است:

اولین ستاره

تعداد اعضای تیم: ۵ نفر

دربارۀ داستان: ئاوات پسری ۲۵ ساله و ایرانی است که از کودکی به ستاره‌شناسی علاقه‌مند بوده است. او پس از اتمام تحصیلاتش در همین زمینه به پژوهش دربارۀ ستارگان مشغول می‌شود. حین پژوهش‌هایش متوجه تغییراتی در آسمان می‌شود؛ گویی که ستاره‌هایی جدید در حال ظهور در آسمان هستند. در پی یافتن علت ماجرا، ئاوات از وجود دانشمندی مصری مطلع می‌شود و برای ملاقات با او به مصر می‌رود. به محض ورودش به مصر…

     1     2

     3     4

خاکستری

تعداد اعضای تیم: ۵ نفر

دربارۀ داستان: قرن نوزدهم میلادی است و اندک زمانی از انقلاب صنعتی گذشته است. انسان‌ها به موجوداتی کامل، بالدار و باشکوه تبدیل شده‌اند و حیوانات نیز به موجوداتی حیوان‌نما که همچنان در خدمت انسانند. در همین زمان، در خانواده‌ای از نجیب‌زادگان بالدار کودکی متولد می‌شود به نام آویس که بال‌هایش به دلیل ناشناخته و نادری از طیف رنگی خاکستری تشکیل شده است. هر چه بزرگ‌تر می‌شود، بیشتر از رنگ بال‌هایش بدش می‌آید و آن را نقص می‌پندارد. بالاخره تصمیم می‌گیرد که به دزدی پر از دیگر بالداران روی آورد و پرها را به بال خود پیوند بزند. پس به سراغ اولین قربانی‌اش می‌رود که … .

     5     6

     7     8

سیارۀ گمشده

تعداد اعضای تیم: ۴ نفر

دربارۀ داستان: وندال سرباز تازه‌کاری است که درون یک کشتی فضایی مشغول به کار شده است اما شغل رویایی‌اش چندان خوب پیش نمی‌رود. در همان اولین روز کارش، کشتی فضایی محل کار او درگیر جنگی می‌شود و نزدیک است که نابود شود. وندال برای حفظ جانش با سفینۀ کوچکی از آنجا فرار می‌کند و به سیاره‌ای پناه می‌برد که مختصاتش روی نمایشگر سفینه نشان داده می‌شود.

این سیاره زمین است. ۱۵۰ سال پس از آخرین جنگ هسته‌ای…

سفینۀ وندال به محض ورود به جو سیاره سقوط می‌کند اما وندال به کمک فناوری High Max زنده از سفینه بیرون می‌آید و با انسان‌هایی شبیه خودش مواجه می‌شود که … .

9     10

11    12

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *