پنج‌شنبه‌های پی‌نمایی علمی و فرهنگی

کارگاه‌های آموزشی اولین رویداد انتشارات علمی و فرهنگی برای خلق کتاب‌های پی‌نما از پنج‌شنبۀ گذشته آغاز و به مدت ده جلسه هر پنج‌شنبه ادامه خواهد داشت.

 اولین رقابت خلق کتاب‌های پی‌نما را انتشارات علمی و فرهنگی با همکاری انجمن فرهنگی-هنری تصویرگران ایران برگزار می‌کند و هدف از این رویداد افزایش تولید و چاپ کتاب‌های پی‌نما در این انتشارات است. در این رویداد حدود ۴۰نفر از علاقه‌مندان و فعالان پی‌نما در قالب ۱۳تیم حضور دارند و هر کدام از این تیم‌ها موظفند تا پایان کارگاه‌ها بر مبنای ایدۀ داستانی اولیۀ خود زیر نظر استادان کارگاه‌ها و منتورهایشان ۵صفحه پی‌نما تولید کنند. با حذف عنوان «مقام برتر» و جایزه، امکان مذاکرۀ مستقیم با مدیر انتشارات برای تمامی تیم‌ها به‌وجود آمده است و هر کدام از تیم‌ها می‌توانند در پایان کارگاه‌های آموزشی و بر مبنای ۵صفحۀ پی‌نمای تولیدیشان مستقیماً با دکتر مسعودی کوثری دربارۀ موضوع سرمایه‌گذاری بر روی تکمیل اثر و چاپ آن در این انتشارات مستقیماً به بحث و گفتگو بنشینند.

1-8

پنج‌شنبه ۴مرداد۱۳۹۷، اولین کارگاه آموزشی رویداد علمی و فرهنگی با معرفی استادان و منتورهای این رویداد آغاز شد و سپس شرکت‌کنندگان به معرفی خود پرداختند و از سوابقشان در حوزۀ پی‌نما سخن گفتند. در ادامه اولین کارگاه با موضوع داستان‌نویسی برگزار شد. مدرس این کارگاه خانم لاله زارع بودند که از چیره‌دستان پلیسی-جنایی‌نویسی به شمار می‌آیند. ناگفته نماند که وظیفۀ منتورینگ داستان‌نویسی تیم‌ها در این رویداد نیز بر عهدۀ ایشان است و بر اساس سیاست‌های انتشارات هر تیم موظف است داستان خود را در یکی از ژانرهای جنایی، جنگی و یا تاریخی پیش ببرد.

2-5

سپهر افغان و مجید صالحی و حمید سهرابی از دیگر استادان کارگاه‌های آموزشی هستند که هر کدام قرار است هدایت چند تیم را نیز برعهده بگیرند.

3-3

کارگاه‌های آموزشی اولین رقابت تولید کتاب پی‌نمای انتشارات علمی و فرهنگی تا مهر سال جاری ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *